Barwy pokoju

21 w czwartek został zorganizowany międzynarodowy dzień pokoju. Co roku dzieci ze szkół lub przedszkoli przygotowują program artystyczny.

Miasto Wieluń należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. Z tej okazji Wieluński Dom Kultury zorganizował happening.W tym roku udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej nr 4. Na podłodze leżały wielkie kontynenty wycięte ze styropianu, a dzieci malowały na nich flagi państw.
– Zostaliśmy podzieleni na grupy i malujemy, Ja się tym interesuje, lubię stolice, państwa i ogólnie geografię. Cieszę się, że mnie tutaj zabrano – mówi młody uczestnik Kamil Fajerski.
Było to nie do końca łatwe zadanie, ponieważ każda z flag musiała znajdować się na terytorium symbolizowanego przez nią kraju. Obecnością to wydarzenie uświetnił burmistrz Wielunia.
– Miejmy pokojowe nastawienie wobec swoich kolegów i koleżanek, sąsiadów, bliskich, rodziców a potem będziemy mogli krzewić pokój w szerszej przestrzeni – przypomina burmistrz Paweł Okrasa.
– Zależało nam na tym, żeby dzieci się dobrze bawiły – zaznacza animatorka Katarzyna Łaskawiec. – Uważam, że to bardzo ważne święto, zwłaszcza z uwagi na te wojny, które się dookoła nas toczą.