Pomóżmy Oliwce stanąć na nogi

3 października 2017
3 162 Views

Dziś ty pomagasz innym, jutro oni pomogą tobie – siedmioletnia Oliwka bardzo liczy na wsparcie naszych Czytelników. Niebawem odbędzie się akcja charytatywna, podczas której zbierane będą środki dla chorej dziewczynki.


Oliwka od urodzenia choruje na rozszczep kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Pierwszą operację przeszła jeszcze w łonie swojej mamy. Ze względu na wrodzone schorzenie, dziewczynka do dziś nie chodzi. Towarzyszy jej przy tym wodogłowie, niedowład kończyn dolnych oraz spastyka kończyny górnej, pęcherz neurogenny oraz zez zbieżny.
Największym marzeniem Oliwki jest postawienie pierwszych kroków. Mogą jej w tym pomóc ortezy i rehabilitacja, ale to wszystko kosztuje, w dodatku sporo. W tym celu, prowadzona jest zbiórka środków w serwisie Pomagam.pl, jednak cenna jest każda złotówka, która pomoże spełnić dziecięce marzenia o normalnym funkcjonowaniu.
4 października (środa), w działoszyńskim przedszkolu Bajka zostanie zorganizowany dobroczynny festyn z wieloma atrakcjami. Organizatorem wydarzenia jest Koryna Krysiak, wychowawczyni małej Oliwki.
– Rodzice Oliwki również aktywnie uczestniczą w akcji i przygotowują wraz z rodziną i przyjaciółmi kawiarenkę z domowym ciastem i kawą oraz pajdą chleba ze smalcem. Pieniądze ze sprzedaży ciast również zasilą konto Oliwki. Na dzieci czeka również atrakcja – mówi przedszkolanka.
Oprócz zabaw dla najmłodszych, program festynu przewiduje kiermasz kartek okolicznościowych oraz taneczny fitness, który poprowadzi Kamila Jenś. W przerwie, odbędzie się loteria fantowa, jednak w tym miejscu potrzebne jest wsparcie ze strony czytelników. Każdy, kto posiada niepotrzebne rzeczy, którymi mogą być przykładowo nietrafione prezenty, może przekazać je organizatorom akcji, w ten sposób pomagając Oliwce postawić pierwsze kroki w jej życiu. Pilnie poszukiwany jest też sponsor nagrody głównej. W loterii fantowej weźmie udział każdy, kto wcześniej wykupi bilet na taneczny fitness.
Akcja organizowana jest ze sporym wyprzedzeniem, jednak jeżeli okaże się, że tego dnia, pogoda nie będzie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, festyn zostanie przeniesiony do budynku Szkoły Podstawowej nr 1.
Niewielkie marzenia, mogą kosztować bardzo dużo. Cenna jest każda złotówka, a mała Oliwka bardzo liczy na wsparcie.

 

fot.: archiwum prywatne

 

Datki dla Oliwii można wpłacać na konto:
Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,SŁONECZKO”
STAWNICA 33
77-400 ZŁOTÓW
NR KONTA: 89894400030000208820000010
z dopiskiem: OLIWIA NADIA WOŁOCH SYMBOL-138/W- darowizna

Z organizatorem akcji można skontaktować się pod numerem telefonu 506 463 457.