Powrót do gry

3 października 2017
1 943 Views

Po rocznej przerwie drużyna seniorów w klubie Victoria Skomlin została reaktywowana. Dodatkowo rozwija się tam wielu młodych.

Seniorzy
Klub ma już 20 lat i odniósł już mnóstwo sukcesów. Victoria Skomlin w latach 2007-2012 grała w Sieradzkiej klasie okręgowej. Następne trzy sezony grała w A klasie, by w sezonie 2015/2016 ponownie awansować do klasy okręgowej. Niestety tym razem drużynie szło gorzej i po jednym sezonie znowu spadła do A klasy. Problem pogłębiały wyjazdy członków drużyny do pracy, na studia, Do tego wielu zawodników chciało grać w klasie okręgowej, więc odeszli do innych zespołów. Klub przez cały rok funkcjonował bez drużyny seniorów. Wszystko zmieniło się latem bieżącego roku, kiedy zapadła decyzja o reaktywacji piłki w Skomlinie. Prowadzi ją teraz Sławomir Pilarski.
– Trenujemy dwa razy w tygodniu po dwie godziny we wtorki i w piątki – oznajmia jeden z zawodników Alan Piesik. – Atmosfera jest dobra, mimo że jeszcze nie ma jakichś super wyników. Jest to spowodowane tym, że dopiero zaczynamy. Mamy świadomość, że początki nie są i nie będą różowe, ale nie zniechęcamy się. Cały czas idziemy konsekwentnie do przodu jak Jacek Krzynówek. Myślę, że w przyszłej wiosennej rundzie już lepiej powalczymy – dodaje z uśmiechem.

Młodzi
W Skomlinie, dzięki współpracy Urzędu Gminy z Klubem Sportowym Victoria Skomlin, oraz Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury i Sportu w Wieluniu, istnieją aż cztery piłkarskie grupy młodzieżowe – szkoleni są młodzi adepci piłki nożnej od 6 do 15 roku życia. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na stadionie Victorii, a w okresie zimowym na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Skomlinie.
– W ubiegłym sezonie – mówi trener Damian Orłowski – drużyna chłopców rocznika 2004 wywalczyła Mistrzostwo Powiatu, a drużyna rocznika 2008 zdobyła brązowe medale. Zimą złote medale zdobyli chłopcy rocznika 2006 a drużyny rocznika 2008, 2004 i 2001 wywalczyły brązowe medale w powiatowych mistrzostwach na hali. – opisuje.
– Dużym wsparciem okazały się środki z programu ,,Klub” – mówi prezes Victorii Skomlin Adam Spodymek. – Jesteśmy wśród tysięcy klubów które otrzymały dotację w kwocie 10 tysięcy złotych. Te pieniądze są w głównej mierze przeznaczane na opłacenie trenera piłki nożnej. Reszta idzie na zakup sprzętu sportowego. My zdecydowaliśmy się na zakup piłek i strojów sportowych – oznajmia. Zaznacza też, że robi to przede wszystkim dla dzieci w młodym wieku. Podczas treningów i meczy nabierają pewnych cech takich jak komunikacja, samodyscyplina, pracowitość i wytrzymałość. Dzieci uprawiające sport są mniej agresywne i nie sięgają tak często po używki. – Sport jest znakomitą formą wychowawczą – podkreśla prezes.

fot. Victoria Skomlin opis do zdjęć.