Wjechał pod nadjeżdżającego TIR-a

3 października 2017
10 726 Views

Prowadzący w kierunku Praszki odcinek drogi krajowej nr 45, z całą pewnością nie można określić jako bezpieczny. Pomimo dobrego stanu nawierzchni, kolizje i wypadki nigdy nie należały tam do rzadkości, a w ostatnich tygodniach, częstotliwość zdarzeń drogowych osiągnęła wyjątkowo niekorzystny poziom. W miniony piątek doszło do kolejnego zderzenia.


Kolizja miała miejsce 22 września, w Popowicach. Włączając się do ruchu, kierowca samochodu osobowego wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Szczęśliwie, drogowy kolos ledwie musnął kompaktowe auto, ale gdyby kierujący wykonał manewr kilka sekund wcześniej, zdarzenie mogłoby się skończyć znacznie gorzej.
O szczegółach kolizji mówi aspirant sztabowy Waldemar Kozera, z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
– Jak wynika z policyjnych ustaleń, w miejscowości Popowice, 77-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, kierując samochodem osobowym volkswagen golf, wymusił pierwszeństwo i wjechał pod nadjeżdżającego ciężarowego MAN-a. Nikomu nic się nie stało, kierujący byli trzeźwi. Kierowca volkswagena został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i sześcioma punktami karnymi – mówi oficer prasowy.
Kierujący volkswagenem może mówić o olbrzymim szczęściu. 13 września, w podobnych okolicznościach, zginął 56-letni mieszkaniec Gaszyna, który nie zachowując należytej ostrożności, wjechał wprost pod koła rozpędzonej ciężarówki.