Wybrano kierownika kinoteatru

3 października 2017
2 707 Views

Kinoteatr Syrena wciąż czeka na otwarcie, tymczasem dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury wybrała już osobę, która pokieruje placówką. Jak zapewnia Elżbieta Kalińska, jest to osoba doświadczona na tym polu.


Aby szefowa WDK mogła wreszcie otworzyć podwoje Syreny, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego musi wydać stosowne pozwolenie. Do pokonania została już ostatnia prosta, zatem to najwyższy czas, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.
Drogą konkursu, wybrany został kierownik Syreny. W tym przypadku, obowiązujące przepisy prawa nie wymagały wdrożenia takiej właśnie procedury, ale jak twierdzi Elżbieta Kalińska, taka strategia daje znacznie szersze możliwości w kwestii doboru kandydatów.
– Nie było to w tym przypadku obligatoryjny, ale stwierdziliśmy, że przeprowadzimy konkurs, żeby mieć szersze spektrum propozycji. Przystąpiło sześć osób – mówi Kalińska.
Dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury na razie nie ujawnia personaliów nowego kierownika. Wiemy jedynie, że jest to osoba, która posiada kwalifikacje praktyczne, mające zagwarantować sprawne zarządzanie placówką.
– Jest to osoba doświadczona na rynku kinowym, która przez wiele lat pracowała w tej branży – zapewnia szefowa WDK.