Strona główna Wieluń 12 LAT WIĘZIENIA GROZI 24- I 35-LATKOWI

12 LAT WIĘZIENIA GROZI 24- I 35-LATKOWI

Wieluńscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 35 lat, podejrzanych o rozbój. Okazało się że sprawcy mieli jeszcze inne przewinienia na swoim koncie. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wieluńskiej komendy 4 listopada zgłosił się 26-latek z informacją, że cztery dni wcześniej został napadnięty i okradziony.

– Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia wieczorem wspólnie ze znajomą spotkali się towarzysko z kolegą na boisku sportowym w Olewinie – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Razem ze znajomym przyszli również trzej nieznani im mężczyźni. W pewnym momencie doszło do kłótni i jeden z nich zażądał od 26-latka pieniędzy rzekomo za zniszczoną kurtkę. Gdy pokrzywdzony odmówił, został kilkukrotnie uderzony przez niego w twarz. Do zastraszania i żądania wydania pieniędzy włączył się drugi z grupy nieznajomych.

26-latek, w obawie o zdrowie i życie swoje oraz koleżanki, dał im 360 zł, które miał w portfelu. Napastnikom to jednak nie wystarczyło, jeden z nich wyrwał mu z ręki portfel i skradł z niego 500 euro. Następnie zastraszyli (uszkodzeniem ciała) 26-latka i jego 19-letnią koleżankę, by nie zgłaszali sprawy na policję. Oprócz tego, jeden z agresorów uderzył pokrzywdzonego w twarz i przeciął mu nożem dłoń, powodując lekkie obrażenia ciała.

– Analiza przeprowadzonych ustaleń pozwoliła policjantom na szybkie wytypowanie sprawców tych czynów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia – informuje Grela.

– Zarówno przy 24-, jak i 35-latku mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli dwa noże. Ponadto młodszy z nich miał przy sobie trzy woreczki z marihuaną. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazało się też, że 35-latek ma związek jeszcze z innym zdarzeniem na terenie Wielunia, kiedy to swoją agresję skierował wobec 17-latka. Na szczęście w wyniku tego zajścia nastolatek nie ucierpiał.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju oraz stosowania groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadków. Dodatkowo 24-latek odpowie również za lekkie uszkodzenie ciała oraz posiadanie środków odurzających, a 35-latek za zmuszanie do określonego zachowania. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy, trzymiesięczny, areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

fot.: KPP Wieluń

Komenatrze

Polecamy!

KŁUSOWNICY ZATRZYMANI. ZDRADZIŁY ICH… ŚLADY BUTÓW!

W minioną sobotę (3 grudnia) bełchatowska policja otrzymała informację o sarnie uwięzionej we wnykach. Zdarzenie miało miejsce w jednym z lasów na terenie gminy...

NIE WYHAMOWAŁ NA AUTOSTRADZIE. UDERZYŁ CIĘŻARÓWKĄ W POJAZDY STOJĄCE W KROKU

Na remontowanym odcinku A1 w pobliżu miejscowości Pytowice kierowca jadący ciężarówką nie dostosował stylu jazdy do warunków panujących na drodze i uderzył w stojące...

ODDALI KREW DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

Pajęczańscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu pajęczańskiego 6 grudnia wzięli udział w akcji ,,Mikołajkowa zbiórka krwi”. O tym, że ratowanie życia jest priorytetem dla policjantów, udowodnili...

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO KONTROLUJE BUSY WIELUŃSKIEJ KOMUNIKACJI / komentarz

Gdy burmistrz zlecił obsługę komunikacji miejskiej nowej firmie, która zamiast autobusów używa do transportu busów, w mieście zawrzało. Szybko okazało się, że busy nie...

W ŚRODKU NOCY SPALIŁA SIĘ OSOBOWA TOYOTA

Hybrydowa toyota camry spłonęła w nocy z 6 na 7 grudnia w Konopnicy. Do zdarzenia doszło ok. 23:30. Wtedy to na miejsce zostali wezwani strażacy....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ