Strona główna Wiadomości 13-LATEK SPRZEDAWAŁ MARIHUANĘ. POLICJA ZATRZYMAŁA JESZCZE DWÓCH NASTOLATKÓW Z NARKOTYKAMI

13-LATEK SPRZEDAWAŁ MARIHUANĘ. POLICJA ZATRZYMAŁA JESZCZE DWÓCH NASTOLATKÓW Z NARKOTYKAMI

Podczas patrolu, policjanci na jednym z parkingów zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi skontrolowali powód takiego zachowania. Dokładnie sprawdzili zawartość saszetki jednego z nich, gdzie odnaleźli susz roślinny. Drugi z mężczyzn zakazaną substancję ukrył w kieszeni spodni. Obaj zostali zatrzymani, a zabezpieczony susz po sprawdzeniu testerem narkotykowym dał wynik pozytywny w kierunku marihuany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 grama zabronionej substancji. Policjanci ustalili też, od kogo nieletni zakupili susz roślinny. Okazało się, że nielegalną substancję sprzedał im 13-letni piotrkowianin, który podzielił los kolegów.

Za popełnione czyny karalne cała trójka trafi przed oblicze sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym ich losie. 13-latek z Piotrkowa Trybunalskiego odpowie za uczestniczenie w obrocie środków odurzających oraz udzielenie nieletnim środka odurzającego. 14-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, a 15-latek dodatkowo za udostępnianie zakazanej substancji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

– Z uwagi na wiek zatrzymanych o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich – informuje st. asp. Izabela Gajewska, rzecznik prasowa z KPP w Piotrkowie Trybunalskim.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ