Strona główna Wiadomości z regionu 23-LATEK ODPOWIE ZA UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH. GROZI MU 10 LAT WIĘZIENIA

23-LATEK ODPOWIE ZA UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH. GROZI MU 10 LAT WIĘZIENIA

W środę, 27 lipca, kryminalni pojechali do wytypowanej posesji na terenie gminy Zduńska Wola, gdzie według posiadanych informacji miały znajdować się narkotyki.

Podczas przeszukania, w ukrytym pomieszczeniu, w szafie, policjanci znaleźli donicę, w której rósł krzak konopi wysokości około 25 cm. Dodatkowo przeszukując mieszkanie 23-latka, zabezpieczyli ponad 452 gramy suszu roślinnego.

– Susz poddano badaniu narkotesterem. Badanie wykazało, że susz roślinny i zabezpieczona roślina, zawierają zabroniony przepisem ustawy środek odurzający THC. Marihuana i krzak konopi zostaną poddane dalszym badaniom w policyjnym laboratorium – informuje sierż. szt. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali 23-latka. Młody mężczyzna spędził noc w areszcie. Zgromadzone w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także zarzutów za uprawę.

Śledztwo pod nadzorem prokuratora prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Podejrzanemu za uprawę narkotycznych roślin i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ