Strona główna Wieruszów 24- i 22-LATEK ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

24- i 22-LATEK ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 22 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Decyzją sądu, podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu.

10 stycznia, po godzinie 19:00, przy ul. Handlowej w Wieruszowie doszło do zatrzymania mazdy, którą poruszało się dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

– W trakcie kontroli kierujący, 24- letni mężczyzna, zaczął się nerwowo zachowywać i podjął próbę pieszej ucieczki – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Działania policjantów udaremniły ją. Zatrzymany zachowywał się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy. Podejrzenie mundurowych potwierdziło się. 24-latek posiadał przy sobie niedozwoloną substancję wyglądającą jak „kryształ” oraz wagę elektroniczną.

Pasażerem samochodu był 22-latek. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczyli 522 gramów metamfetaminy, 101 gramów amfetaminy oraz 65 gramów marihuany.

– Od kierującego mazdą została pobrana krew do badań, które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających – dodaje asp. Siemicki.

– 24-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, urządzeń służących do niedozwolonego przerobu tych substancji oraz zarzut zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Młodszy z mężczyzn natomiast usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd na wniosek prokuratora wobec podejrzanych zastosował tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

fot.: KPP Wieruszów

fot.: KPP Wieruszów

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ