Strona główna Wieruszów 24- i 22-LATEK ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

24- i 22-LATEK ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 22 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Decyzją sądu, podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu.

10 stycznia, po godzinie 19:00, przy ul. Handlowej w Wieruszowie doszło do zatrzymania mazdy, którą poruszało się dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

– W trakcie kontroli kierujący, 24- letni mężczyzna, zaczął się nerwowo zachowywać i podjął próbę pieszej ucieczki – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Działania policjantów udaremniły ją. Zatrzymany zachowywał się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy. Podejrzenie mundurowych potwierdziło się. 24-latek posiadał przy sobie niedozwoloną substancję wyglądającą jak „kryształ” oraz wagę elektroniczną.

Pasażerem samochodu był 22-latek. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczyli 522 gramów metamfetaminy, 101 gramów amfetaminy oraz 65 gramów marihuany.

– Od kierującego mazdą została pobrana krew do badań, które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających – dodaje asp. Siemicki.

– 24-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, urządzeń służących do niedozwolonego przerobu tych substancji oraz zarzut zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Młodszy z mężczyzn natomiast usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd na wniosek prokuratora wobec podejrzanych zastosował tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

fot.: KPP Wieruszów

fot.: KPP Wieruszów

Komenatrze

Polecamy!

ZNOWU POTRĄCENIE NA PASACH

Dziś (środa, 1 lutego) na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu, doszło do potrącenia mężczyzny. To kolejne takie zdarzenie, jakie miało...

PIJANY KIEROWCA Z POWIATU WIELUŃSKIEGO WIÓZŁ PASAŻERÓW AUTOBUSEM

Policjanci z Rawy Mazowieckiej uniemożliwili w poniedziałek, 30 stycznia, dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu, mieszkańcowi powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5...

CHCE, BY POWSTAŁA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Roman Wróbel jest radnym gminy Osjaków, mieszka w Drobnicach. W ostatnich wyborach samorządowych poparło go 57 osób. Startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty...

ZAKOŃCZYLI SŁUŻBĘ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

W Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu 30 stycznia odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą st. bryg. Piotra Całego, zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu...

GMINA PNIE SIĘ CORAZ WYŻEJ W RANKINGACH

O planach inwestycyjnych na najbliższy rok z wójtem gminy Biała, Aleksandrem Owczarkiem, rozmawia Magdalena Lizurej. Przed samorządem kolejne etapy budowy kanalizacji oraz trudna decyzja...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ