Strona główna Osjaków 2500 ZŁ MANDATU, 10 PUNKTÓW KARNYCH I UTRATA UPRAWNIEŃ NA TRZY MIESIĄCE

2500 ZŁ MANDATU, 10 PUNKTÓW KARNYCH I UTRATA UPRAWNIEŃ NA TRZY MIESIĄCE

– Mimo wysokich kwot grzywny obowiązujących za wybrane wykroczenia, niektórzy kierowcy nadal nie dostosowują prędkości do ograniczeń na drogach – zauważa asp.sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

W piątek, 29 lipca, w Sieńcu policjanci skontrolowali prędkość kierującego porsche. 22-letni kierowca jechał w obszarze zabudowanym 147 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 97 km/h.

Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą porsche siedział młody człowiek, mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

– W związku z popełnionym wykroczeniem ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, otrzymał również 10 punktów karnych oraz stracił swoje uprawnienia do kierowania na trzy miesiące – informuje Katarzyna Grela.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

– Apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje – podsumowuje przedstawicielka policji.

fot.: archiwum policji

 

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ