Strona główna Kłobuck 2500 ZŁ MANDATU ZA JAZDĘ NA ROWERZE. W ORGANIZMIE MIAŁ 3,3 PROMILA!

2500 ZŁ MANDATU ZA JAZDĘ NA ROWERZE. W ORGANIZMIE MIAŁ 3,3 PROMILA!

Rowerzyści lubujący się w jeździe „na podwójnym gazie” nie mają ostatnio szczęścia. Tylko w ostatnich dniach kłobucka drogówka wyeliminowała z dalszej jazdy trzech rowerzystów, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

Zatrzymania nietrzeźwych cyklistów miały miejsce w miejscowościach Kamieńszczyzna oraz Borowa. Patrolujący policjanci zwrócili uwagę na podejrzany styl jazdy rowerzystów. Podejrzenia okazały się słuszne. Rekordzista miał aż 3,3 promila alkoholu w organizmie! Dwoje cyklistów, w tym wspomniany rekordzista, otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych. Na trzeciego, trzeźwiejszego rowerzystę, policjanci nałożyli karę w wysokości 1000 zł.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem – komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Mimo policyjnych apeli, stróże prawa każdego dnia wychwytują na drogach kierowców na „podwójnym gazie”. Mundurowi apelują o rozwagę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierowcę po spożyciu alkoholu, ryzykujemy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

fot. archiwum KPP Kłobuck (zdjęcie poglądowe)
fot. archiwum KPP Kłobuck (zdjęcie poglądowe)

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ