Strona główna Działoszyn 31-LATEK ZATRZYMANY PO SERII WŁAMAŃ W DZIAŁOSZYNIE

31-LATEK ZATRZYMANY PO SERII WŁAMAŃ W DZIAŁOSZYNIE

Policjanci z Działoszyna zatrzymali 31-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie miasta. Jego łupem miało paść mienie o łącznej wartości blisko 13 000 złotych.

Najbliższe trzy miesiące, decyzją sądu, spędzi w areszcie. Za przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

– Policjanci z Komisariatu Policji w Działoszynie intensywnie pracowali nad sprawami włamań i kradzieży w domach jednorodzinnych, do których doszło na terenie miasta od początku listopada – mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

20 listopada, dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym włamaniu na terenie Działoszyna.

– W każdym przypadku metoda działania włamywaczy była podobna. Sprawcy do mieszkania dostawali się poprzez wyważenie skrzydła okiennego lub drzwi tarasowych – podaje przedstawicielka policji.

Kradli głównie  biżuterię oraz pieniądze. Stróże prawa sprawdzali każdy trop. Zebrany materiał dowodowy oraz profesjonalizm działoszyńskich policjantów doprowadził do wytypowania włamywacza.

– Jak się okazało przypuszczenia mundurowych były trafne i jeszcze tego samego dnia zatrzymano 31-letniego mieszkańca Działoszyna. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia dwóch kradzieży z włamaniem.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ