Strona główna Wieluń 36-LATEK ZŁAPANY NA GORĄCYM UCZYNKU. ZATRZYMANO TEŻ DWÓCH WSPÓLNIKÓW

36-LATEK ZŁAPANY NA GORĄCYM UCZYNKU. ZATRZYMANO TEŻ DWÓCH WSPÓLNIKÓW

Wieluńscy mundurowi doprowadzili do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku od 26 do 42 lat, podejrzanych o kradzież europalet z terenu jednej z firm. Najmłodszy z nich odpowie też za posiadanie środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd aresztował całą trójkę.

W nocy 28 października dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, iż na terenie jednej z firm pojawiły się podejrzane osoby. Na miejscu mundurowi z ,,patrolówki” zauważyli trzech mężczyzn oraz białego dostawczego fiata.

– Samochód w części ładunkowej był zapełniony europaletami. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg i zatrzymali jednego z nich. Był to 36-letni mieszkaniec Wrocławia. Wpadł na gorącym uczynku kradzieży 60 europalet o wartości 3 tys. zł. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Szybko udało się również odnaleźć wspólników 36-latka, którymi okazali się być mieszkańcy powiatu wrocławskiego w wieku 26 i 42 lat. Zatrzymani zostali przez wieluńskich kryminalnych 30 października na terenie Wrocławia. W trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu 26-latka funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli niewielką ilość środków odurzających. Ustalono, że zatrzymana trójka miała również związek z wcześniejszą kradzieżą europalet na terenie tej samej firmy. Wtedy sprawcy ukradli 65 europalet o wartości ponad 3 tys. zł.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oraz dokonania kradzieży europalet. 26-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających.

– Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 36-latka na trzy miesiące, a pozostałych na dwa miesiące – informuje Grela.

– Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

fot.: KPP Wieluń

fot.: KPP Wieluń

 

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZNALAZŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ