Strona główna Wiadomości z regionu 45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

Policjanci z KPP w Wieruszowie namierzyli mężczyznę, który w Walichnowach (gm. Sokolniki) wyrzucił swoje śmieci w pobliżu jednej z posesji. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Biała. Musiał posprzątać odpady, ponadto czekają go finansowe konsekwencje.

Jak podaje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie, mundurowi otrzymali  4 maja informację o porzuconych odpadach.  Natychmiast do swoich czynności przystąpił dzielnicowy gminy Sokolniki.

– Zaśmiecanie miejsc publicznych stanowi jedno z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń, a ściganie ich sprawców, to jedno z priorytetowych zadań policjantów – tłumaczy rzecznik.

Dzielnicowy zajął się poszukiwaniem sprawcy wykroczenia. We współpracy z dzielnicowym z Białej ustalił, kto jest odpowiedzialny za śmietnik w miejscu publicznym.

– Okazał się nim 45 – letni mieszkaniec gminy Biała w powiecie wieluńskim, który przyznał się do porzucenia swoich odpadów –relacjonuje asp. sztab. Pawlak.

–  W tej sytuacji zaskoczony wizytą dzielnicowego z Sokolnik 45 – latek, został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo mężczyzna musiał uprzątnąć swoje śmieci i doprowadzić miejsce do stanu poprzedniego.

45-latek został również zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych w urzędzie gminy.

– Za zaśmiecanie, grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 zł lub grzywna przed sądem nawet do 5 tys. zł – przypomina rzecznik wieruszowskich policjantów.

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ