Strona główna Wiadomości z regionu 45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

Policjanci z KPP w Wieruszowie namierzyli mężczyznę, który w Walichnowach (gm. Sokolniki) wyrzucił swoje śmieci w pobliżu jednej z posesji. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Biała. Musiał posprzątać odpady, ponadto czekają go finansowe konsekwencje.

Jak podaje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie, mundurowi otrzymali  4 maja informację o porzuconych odpadach.  Natychmiast do swoich czynności przystąpił dzielnicowy gminy Sokolniki.

– Zaśmiecanie miejsc publicznych stanowi jedno z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń, a ściganie ich sprawców, to jedno z priorytetowych zadań policjantów – tłumaczy rzecznik.

Dzielnicowy zajął się poszukiwaniem sprawcy wykroczenia. We współpracy z dzielnicowym z Białej ustalił, kto jest odpowiedzialny za śmietnik w miejscu publicznym.

– Okazał się nim 45 – letni mieszkaniec gminy Biała w powiecie wieluńskim, który przyznał się do porzucenia swoich odpadów –relacjonuje asp. sztab. Pawlak.

–  W tej sytuacji zaskoczony wizytą dzielnicowego z Sokolnik 45 – latek, został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo mężczyzna musiał uprzątnąć swoje śmieci i doprowadzić miejsce do stanu poprzedniego.

45-latek został również zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych w urzędzie gminy.

– Za zaśmiecanie, grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 zł lub grzywna przed sądem nawet do 5 tys. zł – przypomina rzecznik wieruszowskich policjantów.

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ