Strona główna Wiadomości z regionu 45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

45-latek pozbywał się swoich odpadów w sąsiedniej gminie

Policjanci z KPP w Wieruszowie namierzyli mężczyznę, który w Walichnowach (gm. Sokolniki) wyrzucił swoje śmieci w pobliżu jednej z posesji. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Biała. Musiał posprzątać odpady, ponadto czekają go finansowe konsekwencje.

Jak podaje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie, mundurowi otrzymali  4 maja informację o porzuconych odpadach.  Natychmiast do swoich czynności przystąpił dzielnicowy gminy Sokolniki.

– Zaśmiecanie miejsc publicznych stanowi jedno z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń, a ściganie ich sprawców, to jedno z priorytetowych zadań policjantów – tłumaczy rzecznik.

Dzielnicowy zajął się poszukiwaniem sprawcy wykroczenia. We współpracy z dzielnicowym z Białej ustalił, kto jest odpowiedzialny za śmietnik w miejscu publicznym.

– Okazał się nim 45 – letni mieszkaniec gminy Biała w powiecie wieluńskim, który przyznał się do porzucenia swoich odpadów –relacjonuje asp. sztab. Pawlak.

–  W tej sytuacji zaskoczony wizytą dzielnicowego z Sokolnik 45 – latek, został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo mężczyzna musiał uprzątnąć swoje śmieci i doprowadzić miejsce do stanu poprzedniego.

45-latek został również zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych w urzędzie gminy.

– Za zaśmiecanie, grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 zł lub grzywna przed sądem nawet do 5 tys. zł – przypomina rzecznik wieruszowskich policjantów.

Komenatrze

Polecamy!

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia...

STRAŻACY ŚWIĘTOWALI

W komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu zorganizowano dziś, 27 maja, coroczne święto strażaków. Uroczystość została połączona z obchodami 30-lecia PSP. Była to też...

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej...

MNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA

Pan Marian Majtyka niedawno ukończył 85 lat. Z tego całego okresu najtrudniejsze było dzieciństwo. Przypadło ono na czas drugiej wojny światowej, ale wspomnienia o...

PRAKTYKANT OKAZAŁ SIĘ ZŁODZIEJEM

Policjanci z Kępna zatrzymali 18-latka, który podejrzany jest o kradzież narzędzi i części samochodowych na szkodę swojego pracodawcy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przez młodego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ