Strona główna Bolesławiec 5 TYSIĘCY ZA WYCINANIE GAŁĄZEK JODŁY

5 TYSIĘCY ZA WYCINANIE GAŁĄZEK JODŁY

W Chróścinie mundurowi wraz ze strażnikami leśnymi niemal na gorącym uczynku złapali dwóch mężczyzn, którzy wycinali gałęzie jodły. Mężczyźni planowali towar spieniężyć. Leśnicy straty oszacowali na 1 tys. zł. Sprawcy wykroczenia za wyprawę do lasu zapłacą słono, grozi im do 5 tys. zł mandatu.

Jak informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, 21 listopada policjanci współpracując ze strażnikami leśnymi i leśniczym, zatrzymali sprawców wycinki gałęzi jodły.

– Po godzinie 17:00 , oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o nielegalnej wycince drzewa w lesie w miejscowości Chróścin. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie czekali już na nich strażnicy leśni – relacjonuje asp. Siemicki.

Wkrótce mundurowi zauważyli mężczyznę, jak się potem okazało, 31-latka, mieszkańca powiatu skarżyskiego, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i uciekać. Nie odbiegł jednak daleko, zaledwie po kilkudziesięciu metrach wpadł w ręce policjantów. W plecaku miał sekator i sznurek.

– Przedmioty te służyły do obcinania drzewek i tworzenia gotowych wiązanek jodły – podaje rzecznik wieruszowskich policjantów.

– W trakcie sprawdzania terenu przyległego do miejsca wycinki policjanci zatrzymali do kontroli samochód typu bus, w którym znajdowały się gotowe już do sprzedaży nacięte gałęzie jodły.

Kierował nim 41-latek, mieszkaniec powiatu kieleckiego. Mężczyźni nie tylko zbierali gałęzie, ale i uszkodzili drzewka jodły.

– 41-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego wspólnie z 31-latkiem odpowiedzą za wykroczenie – podaje asp. Siemicki

– 41- latek dodatkowo usłyszy zarzut wjazdu pojazdem silnikowym na teren leśny, nie będąc do tego uprawnionym.

Asp. Piotr Siemicki przypomina, że zabronione jest nie tylko ścinanie gałęzi, ale i zbieranie tych wyrąbanych.

– Takie działania wiążą się z odpowiedzialnością na podstawie przepisów kodeksu wykroczeń. Klienci, którzy kupują gałęzie pochodzące z wykroczenia także podlegają odpowiedzialności za tak zwane paserstwo leśne – ostrzega policjant.

fot.: arch. KPP w Wieruszowie

fot.: arch. KPP w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ