Strona główna Bolesławiec 5 TYSIĘCY ZA WYCINANIE GAŁĄZEK JODŁY

5 TYSIĘCY ZA WYCINANIE GAŁĄZEK JODŁY

W Chróścinie mundurowi wraz ze strażnikami leśnymi niemal na gorącym uczynku złapali dwóch mężczyzn, którzy wycinali gałęzie jodły. Mężczyźni planowali towar spieniężyć. Leśnicy straty oszacowali na 1 tys. zł. Sprawcy wykroczenia za wyprawę do lasu zapłacą słono, grozi im do 5 tys. zł mandatu.

Jak informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, 21 listopada policjanci współpracując ze strażnikami leśnymi i leśniczym, zatrzymali sprawców wycinki gałęzi jodły.

– Po godzinie 17:00 , oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o nielegalnej wycince drzewa w lesie w miejscowości Chróścin. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie czekali już na nich strażnicy leśni – relacjonuje asp. Siemicki.

Wkrótce mundurowi zauważyli mężczyznę, jak się potem okazało, 31-latka, mieszkańca powiatu skarżyskiego, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i uciekać. Nie odbiegł jednak daleko, zaledwie po kilkudziesięciu metrach wpadł w ręce policjantów. W plecaku miał sekator i sznurek.

– Przedmioty te służyły do obcinania drzewek i tworzenia gotowych wiązanek jodły – podaje rzecznik wieruszowskich policjantów.

– W trakcie sprawdzania terenu przyległego do miejsca wycinki policjanci zatrzymali do kontroli samochód typu bus, w którym znajdowały się gotowe już do sprzedaży nacięte gałęzie jodły.

Kierował nim 41-latek, mieszkaniec powiatu kieleckiego. Mężczyźni nie tylko zbierali gałęzie, ale i uszkodzili drzewka jodły.

– 41-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego wspólnie z 31-latkiem odpowiedzą za wykroczenie – podaje asp. Siemicki

– 41- latek dodatkowo usłyszy zarzut wjazdu pojazdem silnikowym na teren leśny, nie będąc do tego uprawnionym.

Asp. Piotr Siemicki przypomina, że zabronione jest nie tylko ścinanie gałęzi, ale i zbieranie tych wyrąbanych.

– Takie działania wiążą się z odpowiedzialnością na podstawie przepisów kodeksu wykroczeń. Klienci, którzy kupują gałęzie pochodzące z wykroczenia także podlegają odpowiedzialności za tak zwane paserstwo leśne – ostrzega policjant.

fot.: arch. KPP w Wieruszowie

fot.: arch. KPP w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ