W poniedziałek, 24 października, w Białej Kopiec, doszło do groźnego wypadku kierowcy motoroweru. Mężczyzna, 57-latek, został przetransportowany do szpitala.
Jak informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, mundurowi z komisariatu w Białej wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny groźnego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w poniedziałek, ok. 18:50.
– Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 57- latek, kierujący motorowerem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego się przewrócił – relacjonuje asp. sztab. Grela.
– Mężczyzna z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Od kierowcy jednośladu pobrana została również krew do dalszych badań – dodaje.
Na miejscu zdarzenie oprócz policjantów i zespołu ratownictwa medycznego, pracowały cztery jednostki straży pożarnej, dwie z JRG Wieluń oraz po jednej z OSP Łyskornia i OSP Biała.
Policjanta apeluje o ostrożność na drodze i nieprzeceniania własnych umiejętności.
– Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu – uważa rzeczniczka wieluńskich mundurowych.
– Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe. Brawura, nadmierna prędkość połączona z brakiem ostrożności i może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze. Zwolnijmy i bezpiecznie dojedźmy do celu – namawia Grela.
– Kierując pojazdami powinni być wypoczęci oraz trzeźwi – podkreśla.