Strona główna Biała 57-LATEK W SZPITALU

57-LATEK W SZPITALU

W poniedziałek, 24 października, w Białej Kopiec, doszło do groźnego wypadku kierowcy motoroweru.  Mężczyzna, 57-latek, został przetransportowany do szpitala.

Jak informuje  asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, mundurowi z komisariatu w Białej wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny  groźnego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w poniedziałek, ok. 18:50.

– Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 57- latek, kierujący motorowerem,  na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego się przewrócił – relacjonuje asp. sztab. Grela.

– Mężczyzna z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala.   Na miejscu policjanci  prowadzili czynności procesowe m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz  pojazdu. Od kierowcy jednośladu pobrana została również krew do dalszych badań – dodaje.

Na miejscu zdarzenie oprócz policjantów i zespołu ratownictwa medycznego, pracowały cztery jednostki straży pożarnej, dwie z JRG Wieluń oraz po jednej z OSP Łyskornia i OSP Biała.

Policjanta apeluje o ostrożność na drodze i nieprzeceniania własnych umiejętności.

– Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu – uważa rzeczniczka wieluńskich mundurowych.

– Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe. Brawura, nadmierna prędkość  połączona z brakiem ostrożności i może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze. Zwolnijmy i bezpiecznie dojedźmy do celu – namawia Grela.

– Kierując pojazdami powinni być wypoczęci oraz trzeźwi – podkreśla.

fot.: Magdalena Lizurej (zdjęcie poglądowe)

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ