Strona główna Wieluń 61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem.

Około godziny 19:00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że  ulicą 18 Stycznia  jedzie prawdopodobnie pijany kierowca.

– Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że do niebezpiecznej sytuacji na drodze doprowadził kierowca dacii – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Poruszał się całą szerokością jezdni, w dodatku bez włączonych świateł. Świadek widząc jego niebezpieczną jazdę, pojechał dalej za dacią oraz zadzwonił na numer alarmowy. Wykorzystując fakt, że kierowca w pewnym momencie zatrzymał się przy drodze, również zatrzymał swoje auto i podszedł do dacii. Wyczuł woń alkoholu od kierowcy, dlatego natychmiast poprosił go o oddanie kluczyka od samochodu, aby nie kontynuował w takim stanie dalszej jazdy.

Kiedy na miejscu pojawili się mundurowi, zbadali stan trzeźwości 61-letniego mężczyzny. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 61-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania – dodaje Grela.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ