Strona główna Wieruszów 64-LATEK POTRĄCONY NA PASACH

64-LATEK POTRĄCONY NA PASACH

Do 5 tys. zł grzywny grozi 30-latkowi, który potrącił pieszego na pasach w Wieruszowie. Kierującemu zostały już zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Do zdarzenia doszło 10 lutego po godz. 6:00 przy ul. Wieluńskiej.
– Policjanci otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że do szpitala zgłosił się mężczyzna potrącony przez pojazd – mówi asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.
– Jak się okazało, kierujący samochodem marki Land Rover, 30-latek przywiózł do szpitala poszkodowanego. Przybyli na miejsce dzielnicowi z wieruszowskiej komendy ustalili, że kierujący land roverem nie udzielił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu i potrącił go.
Poszkodowany to 64-letni mieszkaniec Wieruszowa, który odmówił pomocy medycznej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za to wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat. Na konto 30-latka trafiło również 15 punktów karnych.

fot.: KPP Wieruszów

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ