Strona główna Bez kategorii 8,4 MLN ZŁ NA DROGĘ

8,4 MLN ZŁ NA DROGĘ

26 października, w Pajęcznie, w siedzibie Starostwa Powiatowego, podpisano z przedstawicielem firmy Hucz sp. z o.o. umowę na rozbudowę drogi powiatowej nr 351 w Strzelcach Wielkich.

W środę starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki, wicestarosta Paweł Sikora, skarbnik powiatu Sylwia Konieczko, wójt Strzelec Wielkich Marek Jednak oraz przedstawiciel wykonawcy sygnowali dokumenty, dotyczące realizacji inwestycji pod nazwą  „Rozbudowa drogi powiatowej Nr. 3515E w miejscowości Strzelce Wielkie” .

– Z wielką radością uczestniczyłem w podpisaniu umowy na inwestycję, która usprawni komunikację na prawie  dwukilometrowym odcinku drogi, łączącej Strzelce Wielkie z Wistką w kierunku Pajęczna – komentuje wójt Marek Jednak.

–  Wpłynie to nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo ruchu mieszkańców z racji tego, iż w projekcie jest przewidziany ciąg pieszo-rowerowy.

Inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 8,4 mln zł. Zostanie wykona w ciągu 11 miesięcy od podpisania dokumentów. W tym czasie na długości ponad 1,9 km będzie wylana nowa asfaltowa nawierzchnia, a także zbudowana ścieżka dla pieszych i rowerów.

Część pieniędzy na inwestycję pochodzi ze środków rządowego programu „polski ład”. Pozostałą kwotę pokryją samorządy: powiat oraz gmina Strzelce Wielkie.

fot.: arch. Starostwo Powiatowe w Pajęcznie

fot.: arch. Starostwo Powiatowe w Pajęcznie

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ