Strona główna Wieluń 97 wykroczeń jednego dnia

97 wykroczeń jednego dnia

Wieluńscy mundurowi, z pomocą policjantów z ościennych komend, zorganizowali 19 maja ponadpowiatowe działania prewencyjne pod nazwą ,,Bezpieczny Wieluń”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego.

W prowadzonych przez policjantów wieluńskiej ,,drogówki” czwartkowych działaniach wsparli funkcjonariusze z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Sieradza, Wieruszowa i Zduńskiej Woli. Ukierunkowane były one przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Podczas służby mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, na ich zachowania w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – mówi st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– W trakcie działań policjanci prowadzili również akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wręczając elementy odblaskowe, przypominali, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek ich używania. Jednocześnie informowali o ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej  „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Podczas całodniowej akcji dokonano 109 kontroli drogowych i odnotowano 97 wykroczeń, w tym 68 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi łączenie nałożyli 60 mandatów karnych i zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy. Ponadto wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierowcę.

Komenatrze

Poprzedni artykułLekcja na policji
Następny artykułPolicjanci promowali sport

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ