Strona główna Wiadomości ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

We wtorek, 28 czerwca, ok. godz. 18:50 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia na terenie Wielunia.

– Skierowani na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że do drzwi jednego z lokali mieszkalnych dobijał się mężczyzna – relacjonuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

– Wandal uszkodził drzwi mieszkania, w które uderzał rękoma i szarpał za klamkę. Mężczyzna na tym nie poprzestał w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. Następnie wtargnął do innego lokalu wykorzystując fakt, iż mieszkająca w nim kobieta, zaniepokojona hałasem na korytarzu, uchyliła drzwi. Awanturnik nie chciał opuścić jej mieszkania, głośno krzyczał wymachiwał rękoma. Kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo uciekła na korytarz. Wtedy również mężczyzna opuścił budynek. Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i natychmiast  rozpoczęli jego poszukiwania. Policjanci sprawdzając okolicę na jednym z osiedli zauważyli  osobę odpowiadającą rysopisowi. Rozpoznał go również świadek zdarzenia – zaznacza oficer prasowa policji.

37-latek jest dobrze znany policji. Wielokrotnie miał konflikt z prawem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego.

Za swoje zachowania odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany (na trzy miesiące).

– Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności podsumowuje st.asp. Katarzyna Grela.

fot.: archiwum KPP w Policji

 

Komenatrze

Polecamy!

DWA ODDZIAŁY ZAMKNIĘTE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Na oddziale chorób wewnętrznych oraz na oddziale pediatrycznym w wieruszowskim szpitalu od 16 sierpnia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.  Został wprowadzony w związku z...

NAD RZEKĄ POJAWIŁY SIĘ PATROLE

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie sprawdzali, czy wypoczywający nad Wartą nie łamią przepisów. 18 sierpnia patrolowali wybrzeże. - W okresie letnim to nad...

32-LATKA ZBIERA NA LECZENIE ZA GRANICĄ

W niedzielę,  21 sierpnia, na Ranczo Zagata (w Grabarzach, w gm. Lipie, graniczącej z gm. Pątnów) odbędzie się piknik rodzinny na rzecz Pauliny Drab....

ZMARŁA JEDNA Z NAJSTARSZYCH KOBIET NA ŚWIECIE

Rano w piątek, 19 sierpnia, odeszła Tekla Juniewicz. Przeżyła 116 lat, 2 miesiące i 9 dni. Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. we...

DROGOWIEC WTARGNĄŁ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO

58-letni pracownik firmy, która wykonywała prace na węźle drogi ekspresowej S8 w okolicach Złoczewa w powiecie sieradzkim, doprowadził do kolizji. Na szczęście nic poważnego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ