Strona główna Wiadomości ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

We wtorek, 28 czerwca, ok. godz. 18:50 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia na terenie Wielunia.

– Skierowani na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że do drzwi jednego z lokali mieszkalnych dobijał się mężczyzna – relacjonuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

– Wandal uszkodził drzwi mieszkania, w które uderzał rękoma i szarpał za klamkę. Mężczyzna na tym nie poprzestał w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. Następnie wtargnął do innego lokalu wykorzystując fakt, iż mieszkająca w nim kobieta, zaniepokojona hałasem na korytarzu, uchyliła drzwi. Awanturnik nie chciał opuścić jej mieszkania, głośno krzyczał wymachiwał rękoma. Kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo uciekła na korytarz. Wtedy również mężczyzna opuścił budynek. Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i natychmiast  rozpoczęli jego poszukiwania. Policjanci sprawdzając okolicę na jednym z osiedli zauważyli  osobę odpowiadającą rysopisowi. Rozpoznał go również świadek zdarzenia – zaznacza oficer prasowa policji.

37-latek jest dobrze znany policji. Wielokrotnie miał konflikt z prawem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego.

Za swoje zachowania odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany (na trzy miesiące).

– Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności podsumowuje st.asp. Katarzyna Grela.

fot.: archiwum KPP w Policji

 

Komenatrze

Polecamy!

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ