Strona główna Rząśnia BĘDĄ GOTOWAĆ SZYBCIEJ I TANIEJ

BĘDĄ GOTOWAĆ SZYBCIEJ I TANIEJ

W Gawłowie i Suchowoli-Wsi zakończyły się realizacje projektów, dofinansowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego „Sołectwo na plus 2022”. W obu przypadkach chodziło o doposażanie świetlic wiejskich.

Sołtys Elżbieta Bąk oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w  Gawłowie Sławomir Boroń złożyli wniosek o wsparcie finansowe dla projektu pn. „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Gawłowie”. Wsparcie w kwocie 11 tys. zł plus tej samej wartości dotacja z Urzędu Gminy Rząśnia pozwoliły na zakup nowoczesnego pieca elektrycznego z termoobiegiem o mocy ok. 21 kW.

– Zakupione wyposażenie w formie pieca uatrakcyjni istniejącą świetlicę pod względem wyposażenia kuchennego i stworzy możliwości jednoczesnego przygotowania większej ilości posiłków i potraw szybciej niż dotychczas umożliwiała to świetlica wiejska – mówi Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia.

– Dodatkowo urządzenie jest energooszczędne i przygotowywanie posiłków będzie wymagało mniejszych nakładów finansowych. Nowoczesny piec elektryczny z termoobiegiem może być impulsem do powstania kolejnych inicjatyw, jak np. koło gospodyń wiejskich.  Byłby to kolejny krok do integracji lokalnej społeczności.

W Suchowoli natomiast świetlica wiejska, działająca przy OSP, wzbogaciła się o piec konwekcyjno – parowy, patelnię elektryczną, elektryczną frytkownicę dwukomorową oraz zastawę stołową dla 48 osób. Projekt uwzględnił również zakup farby ceramicznej oraz nowoczesnych energooszczędnych opraw oświetleniowych typu LED. Na ten cel sołectwo łącznie przeznaczyło 24 tys. zł, na co złożyły się, po połowie, dofinansowania z  Samorządu Województwa Łódzkiego i Urzędu Gmina Rząśnia.

– Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, która we własnym zakresie odnowiła pomieszczenie świetlicy wiejskiej – podkreśla włodarz.

– Dzięki współpracy pani sołtys Teresy Czaińskiej oraz prezesa OSP Suchowola Łukasza Szlęka istniejące pomieszczenia uzyskały nowe oblicze.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ