Strona główna Rząśnia BĘDĄ GOTOWAĆ SZYBCIEJ I TANIEJ

BĘDĄ GOTOWAĆ SZYBCIEJ I TANIEJ

W Gawłowie i Suchowoli-Wsi zakończyły się realizacje projektów, dofinansowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego „Sołectwo na plus 2022”. W obu przypadkach chodziło o doposażanie świetlic wiejskich.

Sołtys Elżbieta Bąk oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w  Gawłowie Sławomir Boroń złożyli wniosek o wsparcie finansowe dla projektu pn. „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Gawłowie”. Wsparcie w kwocie 11 tys. zł plus tej samej wartości dotacja z Urzędu Gminy Rząśnia pozwoliły na zakup nowoczesnego pieca elektrycznego z termoobiegiem o mocy ok. 21 kW.

– Zakupione wyposażenie w formie pieca uatrakcyjni istniejącą świetlicę pod względem wyposażenia kuchennego i stworzy możliwości jednoczesnego przygotowania większej ilości posiłków i potraw szybciej niż dotychczas umożliwiała to świetlica wiejska – mówi Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia.

– Dodatkowo urządzenie jest energooszczędne i przygotowywanie posiłków będzie wymagało mniejszych nakładów finansowych. Nowoczesny piec elektryczny z termoobiegiem może być impulsem do powstania kolejnych inicjatyw, jak np. koło gospodyń wiejskich.  Byłby to kolejny krok do integracji lokalnej społeczności.

W Suchowoli natomiast świetlica wiejska, działająca przy OSP, wzbogaciła się o piec konwekcyjno – parowy, patelnię elektryczną, elektryczną frytkownicę dwukomorową oraz zastawę stołową dla 48 osób. Projekt uwzględnił również zakup farby ceramicznej oraz nowoczesnych energooszczędnych opraw oświetleniowych typu LED. Na ten cel sołectwo łącznie przeznaczyło 24 tys. zł, na co złożyły się, po połowie, dofinansowania z  Samorządu Województwa Łódzkiego i Urzędu Gmina Rząśnia.

– Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, która we własnym zakresie odnowiła pomieszczenie świetlicy wiejskiej – podkreśla włodarz.

– Dzięki współpracy pani sołtys Teresy Czaińskiej oraz prezesa OSP Suchowola Łukasza Szlęka istniejące pomieszczenia uzyskały nowe oblicze.

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ