Strona główna Pajęczno Bez wypadków, ale pijanych na drogach nie brakowało

Bez wypadków, ale pijanych na drogach nie brakowało

Pięć dni, od 29 kwietnia do 3 maja, trwała tegoroczna policyjna akcja ,,Majówka 2022”. W tym okresie mundurowi prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kontroli nie zabrakło także w naszym regionie. 

Na drogach powiatu wieluńskiego policjanci podczas długiego majowego weekendu nałożyli 104 mandaty karne za popełnione wykroczenia i zatrzymali prawo jazdy 56-letniej kobiecie, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h. Ponadto skonfiskowali 13 dowodów rejestracyjnych, z czego sześć za stan techniczny pojazdów oraz siedem za brak aktualnych badań technicznych samochodów. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu czterech pijanych kierowców  oraz  trzech nietrzeźwych rowerzystów.

– W dwóch przypadkach nietrzeźwi kierowcy doprowadzili do zdarzeń drogowych, 2 maja w Wieluniu na ul. Jagiełły (pisaliśmy o tym zdarzeniu – przyp. red.) oraz na ul. Warszawskiej, gdzie 45-latek, kierujący samochodem ciężarowym man, zmieniając pas ruchu, doprowadził do zderzenia się z osobowym oplem – informuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Nikt nie ucierpiał, a badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki  miał niespełna promil alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W powiecie pajęczańskim działania ,,Majówka 2022” zostały połączone z akcją „jednośladem bezpiecznie do celu”. Policjanci dbali o bezpieczne korzystanie z jednośladów na drogach, gdyż to właśnie ich kierowcy są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

– 1 maja mundurowi wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego oplem astrą. 40-letni mieszkaniec gminy Pajęczno wsiadł za kierownicą, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Natomiast 3 maja został zatrzymany pijany, 42-letni, rowerzysta z gminy Sulmierzyce. Mężczyzna miał ponad półtorej promila alkoholu w organizmie. Jego sprawa została skierowana do sądu.

Ponadto mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 44 wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 17 kierowców otrzymało mandaty karne. W trakcie pięciodniowej akcji nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano dwie kolizje, w których nikomu nic się nie stało.

Pierwszy majowy weekend również w powiecie wieruszowskim upłynął spokojnie i bezpiecznie. Mundurowi odnotowali tylko jedną niegroźną kolizję drogową.

– W czasie prowadzonych działań, wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących pojazdami pod działaniem alkoholu i jeden dokument prawa jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Funkcjonariusze ujawnili również ponad 130 popełnionych wykroczeń, z czego ponad 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonych prędkości. Nałożyli na kierowców ponad 90 mandatów karnych oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, za niesprawność techniczną pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

 

 

 

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ