Strona główna Pajęczno Bez wypadków, ale pijanych na drogach nie brakowało

Bez wypadków, ale pijanych na drogach nie brakowało

Pięć dni, od 29 kwietnia do 3 maja, trwała tegoroczna policyjna akcja ,,Majówka 2022”. W tym okresie mundurowi prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kontroli nie zabrakło także w naszym regionie. 

Na drogach powiatu wieluńskiego policjanci podczas długiego majowego weekendu nałożyli 104 mandaty karne za popełnione wykroczenia i zatrzymali prawo jazdy 56-letniej kobiecie, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h. Ponadto skonfiskowali 13 dowodów rejestracyjnych, z czego sześć za stan techniczny pojazdów oraz siedem za brak aktualnych badań technicznych samochodów. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu czterech pijanych kierowców  oraz  trzech nietrzeźwych rowerzystów.

– W dwóch przypadkach nietrzeźwi kierowcy doprowadzili do zdarzeń drogowych, 2 maja w Wieluniu na ul. Jagiełły (pisaliśmy o tym zdarzeniu – przyp. red.) oraz na ul. Warszawskiej, gdzie 45-latek, kierujący samochodem ciężarowym man, zmieniając pas ruchu, doprowadził do zderzenia się z osobowym oplem – informuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Nikt nie ucierpiał, a badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki  miał niespełna promil alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W powiecie pajęczańskim działania ,,Majówka 2022” zostały połączone z akcją „jednośladem bezpiecznie do celu”. Policjanci dbali o bezpieczne korzystanie z jednośladów na drogach, gdyż to właśnie ich kierowcy są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

– 1 maja mundurowi wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego oplem astrą. 40-letni mieszkaniec gminy Pajęczno wsiadł za kierownicą, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Natomiast 3 maja został zatrzymany pijany, 42-letni, rowerzysta z gminy Sulmierzyce. Mężczyzna miał ponad półtorej promila alkoholu w organizmie. Jego sprawa została skierowana do sądu.

Ponadto mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 44 wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 17 kierowców otrzymało mandaty karne. W trakcie pięciodniowej akcji nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano dwie kolizje, w których nikomu nic się nie stało.

Pierwszy majowy weekend również w powiecie wieruszowskim upłynął spokojnie i bezpiecznie. Mundurowi odnotowali tylko jedną niegroźną kolizję drogową.

– W czasie prowadzonych działań, wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących pojazdami pod działaniem alkoholu i jeden dokument prawa jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Funkcjonariusze ujawnili również ponad 130 popełnionych wykroczeń, z czego ponad 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonych prędkości. Nałożyli na kierowców ponad 90 mandatów karnych oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, za niesprawność techniczną pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

 

 

 

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ