Strona główna Wiadomości BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

Jednostka OSP Skrzynno realizuje program „Razem dla bezpieczeństwa”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i kobiet. W Szkole Podstawowej w Skrzynnie odbyły się już pierwsze zajęcia.

Jak informuje Piotr Pawlak z OSP Skrzynno, zajęcia w miejscowej szkole  zostały przeprowadzone dzięki mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Młodzież wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja podstawowych elementów samoobrony.

– Celem spotkania było skierowanie uwagi uczniów  na zagadnienia  bezpieczeństwa własnego i innych – relacjonuje druh Pawlak.

– Uczniowie dowiedzieli się, gdzie i jak szukać pomocy, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak postępować w momencie zagrożenia.

Cały projekt został stworzony, aby podnieść poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa mieszkańców Skrzynna. Zakłada działania edukacyjne w tym zakresie.

– Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. z zasad udzielania pierwszej pomocy i samoobrony – wymienia strażak.

– Będą wiedzieli, jak radzić sobie w sytuacji nagłej, kryzysowej i stresowej np.  napad, wypadek samochodowy, zadławienie się członka rodziny.

Dofinansowane pochodzi ze środków Starostwa Powiatowego w Wieluniu.

Komenatrze

Polecamy!

ZNOWU POTRĄCENIE NA PASACH

Dziś (środa, 1 lutego) na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu, doszło do potrącenia mężczyzny. To kolejne takie zdarzenie, jakie miało...

PIJANY KIEROWCA Z POWIATU WIELUŃSKIEGO WIÓZŁ PASAŻERÓW AUTOBUSEM

Policjanci z Rawy Mazowieckiej uniemożliwili w poniedziałek, 30 stycznia, dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu, mieszkańcowi powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5...

CHCE, BY POWSTAŁA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Roman Wróbel jest radnym gminy Osjaków, mieszka w Drobnicach. W ostatnich wyborach samorządowych poparło go 57 osób. Startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty...

ZAKOŃCZYLI SŁUŻBĘ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

W Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu 30 stycznia odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą st. bryg. Piotra Całego, zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu...

GMINA PNIE SIĘ CORAZ WYŻEJ W RANKINGACH

O planach inwestycyjnych na najbliższy rok z wójtem gminy Biała, Aleksandrem Owczarkiem, rozmawia Magdalena Lizurej. Przed samorządem kolejne etapy budowy kanalizacji oraz trudna decyzja...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ