Strona główna Wiadomości BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

Jednostka OSP Skrzynno realizuje program „Razem dla bezpieczeństwa”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i kobiet. W Szkole Podstawowej w Skrzynnie odbyły się już pierwsze zajęcia.

Jak informuje Piotr Pawlak z OSP Skrzynno, zajęcia w miejscowej szkole  zostały przeprowadzone dzięki mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Młodzież wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja podstawowych elementów samoobrony.

– Celem spotkania było skierowanie uwagi uczniów  na zagadnienia  bezpieczeństwa własnego i innych – relacjonuje druh Pawlak.

– Uczniowie dowiedzieli się, gdzie i jak szukać pomocy, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak postępować w momencie zagrożenia.

Cały projekt został stworzony, aby podnieść poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa mieszkańców Skrzynna. Zakłada działania edukacyjne w tym zakresie.

– Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. z zasad udzielania pierwszej pomocy i samoobrony – wymienia strażak.

– Będą wiedzieli, jak radzić sobie w sytuacji nagłej, kryzysowej i stresowej np.  napad, wypadek samochodowy, zadławienie się członka rodziny.

Dofinansowane pochodzi ze środków Starostwa Powiatowego w Wieluniu.

Komenatrze

Polecamy!

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...

PRZYSZŁE MAMY WYSŁUCHAŁY WIELU CIEKAWYCH WYKŁADÓW

Po raz drugi z inicjatywy rezydentek pracujących na wieluńskiej ginekologii odbyła się konferencja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. 1 czerwca przyszłe mamy w salonie „Terjan”...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ