Strona główna Wiadomości BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

Jednostka OSP Skrzynno realizuje program „Razem dla bezpieczeństwa”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i kobiet. W Szkole Podstawowej w Skrzynnie odbyły się już pierwsze zajęcia.

Jak informuje Piotr Pawlak z OSP Skrzynno, zajęcia w miejscowej szkole  zostały przeprowadzone dzięki mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Młodzież wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja podstawowych elementów samoobrony.

– Celem spotkania było skierowanie uwagi uczniów  na zagadnienia  bezpieczeństwa własnego i innych – relacjonuje druh Pawlak.

– Uczniowie dowiedzieli się, gdzie i jak szukać pomocy, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak postępować w momencie zagrożenia.

Cały projekt został stworzony, aby podnieść poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa mieszkańców Skrzynna. Zakłada działania edukacyjne w tym zakresie.

– Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. z zasad udzielania pierwszej pomocy i samoobrony – wymienia strażak.

– Będą wiedzieli, jak radzić sobie w sytuacji nagłej, kryzysowej i stresowej np.  napad, wypadek samochodowy, zadławienie się członka rodziny.

Dofinansowane pochodzi ze środków Starostwa Powiatowego w Wieluniu.

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ