Strona główna Wiadomości BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRIORYTETEM

Jednostka OSP Skrzynno realizuje program „Razem dla bezpieczeństwa”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i kobiet. W Szkole Podstawowej w Skrzynnie odbyły się już pierwsze zajęcia.

Jak informuje Piotr Pawlak z OSP Skrzynno, zajęcia w miejscowej szkole  zostały przeprowadzone dzięki mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Młodzież wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja podstawowych elementów samoobrony.

– Celem spotkania było skierowanie uwagi uczniów  na zagadnienia  bezpieczeństwa własnego i innych – relacjonuje druh Pawlak.

– Uczniowie dowiedzieli się, gdzie i jak szukać pomocy, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak postępować w momencie zagrożenia.

Cały projekt został stworzony, aby podnieść poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa mieszkańców Skrzynna. Zakłada działania edukacyjne w tym zakresie.

– Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. z zasad udzielania pierwszej pomocy i samoobrony – wymienia strażak.

– Będą wiedzieli, jak radzić sobie w sytuacji nagłej, kryzysowej i stresowej np.  napad, wypadek samochodowy, zadławienie się członka rodziny.

Dofinansowane pochodzi ze środków Starostwa Powiatowego w Wieluniu.

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ