Strona główna Panki BIMBROWNIK W RĘKACH POLICJI. MUNDUROWI PRZEJĘLI PONAD 260 LITRÓW ALKOHOLU

BIMBROWNIK W RĘKACH POLICJI. MUNDUROWI PRZEJĘLI PONAD 260 LITRÓW ALKOHOLU

Dwa lata więzienia grożą 47-letniemu mieszkańcowi gminy Panki, u którego w trakcie przeszukania śledczy znaleźli ponad 260 litrów nielegalnego alkoholu oraz prawie 120 litrów zacieru do jego produkcji. Mundurowi zarekwirowali także aparaturę do wytwarzania wyrobów spirytusowych.

Kłobuccy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, z której wynikało, że 47-latek z gminy Panki może nielegalnie produkować alkohol. Z tego powodu zarządzono przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę. Śledczy znaleźli nie tylko destylat, ale także zacier i całą aparaturę, niezbędną do wytwarzania wyrobów spirytusowych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty wyrabiania nielegalnego alkoholu oraz próby jego dalszej produkcji. Teraz o jego losie zdecyduje sąd – komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Policja przypomina, że za wyrób lub rozlew napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru działalności grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

fot. KPP Kłobuck
fot. KPP Kłobuck

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ