Strona główna Biała BOISKO WIELOFUNKCYJNE UMOŻLIWI UCZNIOM TRENOWANIE LEKKOATLETYKI

BOISKO WIELOFUNKCYJNE UMOŻLIWI UCZNIOM TRENOWANIE LEKKOATLETYKI

W ciągu najbliższych kilku miesięcy przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białej zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne. Z tego bardzo zadowoleni są uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego.  Do tej pory warunków do uprawiania lekkoatletyki tutaj nie było, więc choć uczący się w tej szkole bardzo dobrze radzili sobie w wielu dyscyplinach, akurat w tej ciągnęli się  w ogonie powiatu. Teraz wszystko może się zmienić.

Środki na budowę  boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Białej gmina pozyskała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „polski ład” w ramach wsparcia dla gmin, gdzie dawniej funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Na tym terenie PGR działał w Kopydłowie. Uczniowie z tej wsi uczą się w Białej.

Do samorządu ma trafić nieco ponad 1,77 mln zł.   Cała inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 1,94 mln zł. Początkowo gmina planowała wydać na wkład własny około 150 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się sześć podmiotów, najtańsza oferta nieco przekraczała budżet, założony przez Białą. 15 marca, podczas posiedzenia rady gminy, radni zdecydowali, aby do inwestycji dołożyć kolejne 140 tys. zł.

Boisko ma powstać w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, firmą z Radziejowa. Na kształt obiektu miała wpływ szkolna społeczność. Urzędnicy w gminie oddali głos dyrekcji placówki i nauczycielom wychowania fizycznego, aby ci wypowiedzieli się w kwestii potrzeb młodzieży, dopiero potem powstała dokumentacja projektowa.

– Zdecydowanie wuefiście nie mogą się doczekać realizacji zadania – żartuje dyrektor szkoły w Białej,  Anna Wojtas.

– Boisko dedykowane jest dla dzieci szkolnych, aby podnieść standardy w-f-u. Podstawa programowa kształcenia ogólnego wytycza, jakie są potrzeby szkoły w tym kierunku i tutaj nauczyciele wychowania fizycznego nam te potrzeby wskazali.

Do tej pory dzieci i młodzież warunków do uprawiania lekkoatletyki nie mieli. Szkoła dysponuje trawiastym boiskiem do piłki nożnej oraz pełnowymiarową salą gimnastyczną, oddaną do użytku w 2002 r., z tego zaplecza do tej pory korzystano.

Dyrektorka zaznacza, że młodzież z tego terenu bardzo chętnie uczestniczy w lekcjach wychowania fizycznego.

– Szkoła ma osiągnięcia sportowe, co roku od wielu lat plasuje się w ogólnej klasyfikacji w czołowych miejscach w powiecie, natomiast w samej lekkoatletyce nie, ponieważ do tej pory nie było do tego warunków – zaznacza Wojtas.

Obok szkoły powstanie jeszcze w tym roku boisko wielofunkcyjne z polami do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, kosza oraz tenisa zimnego. Zaplanowano również miejsce do gry w piłkę plażową.

– Wokół będzie trzytorowa bieżnia, zakończona skocznią w dal – dodaje dyrektorka.

Teren boiska będzie ogrodzony oraz świetlony.

Anna Wojtas planuj, aby obok szkoły powstała też wiata na rowery dla uczniów.

– To u nas bardzo popularny środek komunikacji, sporo dzieci na rowerze dociera do szkoły – mówi dyrektorka.

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ