Strona główna Wieluń BURMISTRZ OKRASA BĘDZIE ZARABIAŁ MNIEJ

BURMISTRZ OKRASA BĘDZIE ZARABIAŁ MNIEJ

Radni Rady Miejskiej zdecydowali o zmniejszeniu wynagrodzenia burmistrza Wielunia. Paweł Okrasa, po obniżce będzie zarabiał, wg. następującego wyliczenia:
1/ wynagrodzenie zasadnicze 8350 zł
2/ dodatek funkcyjny 2760 zł
3/ dodatek specjalny 3333 zł.

Po zmianach wynagrodzenie wraz z 20 proc. stażowym, liczonym od wynagrodzenia zasadniczego, będzie wynosiło 16113 zł, przed zmianą 17400 zł.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 marca.
Zmniejszenia wynagrodzenia dla burmistrza domagało się dziewięciu radnych, na czele z Piotrem Radowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej.
W uzasadnieniu, podpisanym przez wspomnianą „dziewiątkę” radnych czytamy:
„Burmistrz Paweł Okrasa wykazał się niegospodarnością w zarządzaniu majątkiem i finansami Gminy Wieluń, za co został ukarany przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych trzema upomnieniami i jedną naganą. Ostatnie upomnienie odnosiło się do przekroczenia uprawnień jakiego dopuścił się podpisując umowę nr 852/21 z dnia 16.12.2021 r. na kwotę 150 000 zł i w konsekwencji Burmistrz zaciągnął zobowiązanie niemieszczące się w planie finansowym Gminy Wieluń. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Wielunia w przeprowadzonych kontrolach stwierdziła wiele nieprawidłowości, przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Wielunia.
Bardzo wiele zastrzeżeń pod adresem Burmistrza Wielunia dotyczy wyjątkowej opieszałości w realizacji ważnych dla rozwoju gminy inwestycji. To efekt między innymi chaotyczności i nieterminowości realizacji wymaganych procedur. Budowa niektórych planowanych przedsięwzięć nie została w ogóle rozpoczęta, takich jak budowa hal sportowych czy kompleksu basenów. W kwestii etyki różnych poczynań pana Burmistrza to należy wspomnieć skandaliczną decyzję Burmistrza Okrasy w kwestii organizacji w hali WOSIR-u gali MMA VIP-4, która doprowadziła do naruszenia dobrego imienia naszego miasta Wielunia i ośmieszenia jego mieszkańców. W przypadku pracowników samorządowych szczególnej ocenie podlega strona etyczna ich działań i sposobów osiągania celów.
Przede wszystkim wszelkie poczynania powinny być motywowane wyłącznie dobrem publicznym, realizowane w sposób rzetelny, oszczędny oraz jawny. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria i ocenę pracy Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy należy stwierdzić, iż wynagrodzenie jakie otrzymuje jest za wysokie do efektów jego pracy”.

Za obniżeniem wynagrodzenia burmistrza głosowało 12 radnych, przeciw 7.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ