Strona główna Konopnica By seniorzy byli bezpieczni

By seniorzy byli bezpieczni

Wieluńscy policjanci odwiedzili seniorów z gminy Konopnica. Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury mundurowi radzili osobom starszym m.in. jak ochronić się przed oszustami i złodziejami.

Wieluńscy policjanci prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące seniorów – przypomina st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Głównym ich celem jest przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Charakter edukacyjny miało też właśnie spotkanie, 23 listopada. Mundurowi przybliżyli seniorom metody, jakie stosują przestępcy, by oszukać i okraść ludzi. Przestrzegali, że znana metoda „na wnuczka” jest modyfikowana. Teraz złodzieje bardzo często podszywają się pod przedstawicieli banków, policjantów i innych instytucji. Policjanci apelowali także o zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Dużą uwagę poświęcono również tematyce związanej z bezpieczeństwem osób starszych jako uczestników ruchu drogowego – relacjonuje Grela.

– Omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, senior – jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypomnieli też o zmianie przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko. Mówili również o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

Komenatrze

Polecamy!

DWA ODDZIAŁY ZAMKNIĘTE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Na oddziale chorób wewnętrznych oraz na oddziale pediatrycznym w wieruszowskim szpitalu od 16 sierpnia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.  Został wprowadzony w związku z...

NAD RZEKĄ POJAWIŁY SIĘ PATROLE

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie sprawdzali, czy wypoczywający nad Wartą nie łamią przepisów. 18 sierpnia patrolowali wybrzeże. - W okresie letnim to nad...

32-LATKA ZBIERA NA LECZENIE ZA GRANICĄ

W niedzielę,  21 sierpnia, na Ranczo Zagata (w Grabarzach, w gm. Lipie, graniczącej z gm. Pątnów) odbędzie się piknik rodzinny na rzecz Pauliny Drab....

ZMARŁA JEDNA Z NAJSTARSZYCH KOBIET NA ŚWIECIE

Rano w piątek, 19 sierpnia, odeszła Tekla Juniewicz. Przeżyła 116 lat, 2 miesiące i 9 dni. Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. we...

DROGOWIEC WTARGNĄŁ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO

58-letni pracownik firmy, która wykonywała prace na węźle drogi ekspresowej S8 w okolicach Złoczewa w powiecie sieradzkim, doprowadził do kolizji. Na szczęście nic poważnego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ