Strona główna Konopnica By seniorzy byli bezpieczni

By seniorzy byli bezpieczni

Wieluńscy policjanci odwiedzili seniorów z gminy Konopnica. Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury mundurowi radzili osobom starszym m.in. jak ochronić się przed oszustami i złodziejami.

Wieluńscy policjanci prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące seniorów – przypomina st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Głównym ich celem jest przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Charakter edukacyjny miało też właśnie spotkanie, 23 listopada. Mundurowi przybliżyli seniorom metody, jakie stosują przestępcy, by oszukać i okraść ludzi. Przestrzegali, że znana metoda „na wnuczka” jest modyfikowana. Teraz złodzieje bardzo często podszywają się pod przedstawicieli banków, policjantów i innych instytucji. Policjanci apelowali także o zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Dużą uwagę poświęcono również tematyce związanej z bezpieczeństwem osób starszych jako uczestników ruchu drogowego – relacjonuje Grela.

– Omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, senior – jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypomnieli też o zmianie przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko. Mówili również o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ