Strona główna Konopnica By seniorzy byli bezpieczni

By seniorzy byli bezpieczni

Wieluńscy policjanci odwiedzili seniorów z gminy Konopnica. Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury mundurowi radzili osobom starszym m.in. jak ochronić się przed oszustami i złodziejami.

Wieluńscy policjanci prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące seniorów – przypomina st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Głównym ich celem jest przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Charakter edukacyjny miało też właśnie spotkanie, 23 listopada. Mundurowi przybliżyli seniorom metody, jakie stosują przestępcy, by oszukać i okraść ludzi. Przestrzegali, że znana metoda „na wnuczka” jest modyfikowana. Teraz złodzieje bardzo często podszywają się pod przedstawicieli banków, policjantów i innych instytucji. Policjanci apelowali także o zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Dużą uwagę poświęcono również tematyce związanej z bezpieczeństwem osób starszych jako uczestników ruchu drogowego – relacjonuje Grela.

– Omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, senior – jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypomnieli też o zmianie przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko. Mówili również o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

Komenatrze

Polecamy!

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...

W OGNIU STANĄŁ KURNIK. ZAGROŻONE POŻAREM BYŁY SĄSIEDNIE ZABUDOWANIA

Dziś (piątek, 2 grudnia) ok. godz. 7:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w podkępińskich Smardzach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ