Strona główna Konopnica By seniorzy byli bezpieczni

By seniorzy byli bezpieczni

Wieluńscy policjanci odwiedzili seniorów z gminy Konopnica. Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury mundurowi radzili osobom starszym m.in. jak ochronić się przed oszustami i złodziejami.

Wieluńscy policjanci prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące seniorów – przypomina st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Głównym ich celem jest przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Charakter edukacyjny miało też właśnie spotkanie, 23 listopada. Mundurowi przybliżyli seniorom metody, jakie stosują przestępcy, by oszukać i okraść ludzi. Przestrzegali, że znana metoda „na wnuczka” jest modyfikowana. Teraz złodzieje bardzo często podszywają się pod przedstawicieli banków, policjantów i innych instytucji. Policjanci apelowali także o zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Dużą uwagę poświęcono również tematyce związanej z bezpieczeństwem osób starszych jako uczestników ruchu drogowego – relacjonuje Grela.

– Omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, senior – jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypomnieli też o zmianie przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko. Mówili również o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

Komenatrze

Polecamy!

Jak przywieźli, tak leży

Pracownicy Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, 4 grudnia, przewieźli elementy  lodowiska. Na razie jednak nie ma szans na uruchomienie instalacji. Nie pozwala...

38-latka z trzema promilami i za kierownicą

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło 7 grudnia po godz. 20:00 na ul. Rynek w Wieruszowie. Kobieta miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Z...

Dzieci cały rok były grzeczne, dostały prezenty

Święty Mikołaj, jak nakazuje tradycja, odwiedził 6 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Raduckim Folwarku. Maluchy przyjęły go radośnie. Jak podają nauczycielki z Raduckiego Folwarku,...

TOMOGRAF JUŻ PRZYJECHAŁ. PIERWSZE BADANIA JESZCZE W TYM ROKU

Do wieluńskiego szpitala właśnie dotarł nowy tomograf komputerowy. Szpital otrzymał ten sprzęt nieodpłatnie, z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Specjalnego przygotowania wymagały pomieszczenia, w...

Wojska Polskiego 5 Kompleksowe usługi pod jednym adresem

Pod jednym adresem, dokładnie przy ulicy Wojska Polskiego 5 w Wieluniu, można znaleźć gabinet kosmetyczny oraz gabinet fizjoterapii i masażu. Jest to idealne miejsce...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ