Strona główna Wieluń CHARYTATYWNE PIŻAMOWE PARTY

CHARYTATYWNE PIŻAMOWE PARTY

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu włączyło się w ogólnopolską akcję charytatywną ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Chodzi o wsparcie dzieci z chorobą nowotworową.

Jak podaje dyr. PP nr 3 w Wieluniu, Danuta Frysiak, na pomysł całej akcji wpadli rodzice chorych onkologicznie maluchów, którzy całymi miesiącami musieli przebywać w szpitalu wraz ze swymi pociechami. Stworzyli Fundację „Gdy liczy się czas”, aby wspierać innych opiekunów i dzieci w podobnej sytuacji. Atrybutem charytatywnej akcji stają się piżamy.

– Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie –  relacjonuje dyrektorka.

– Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Niezwykłe zajęcia w nocnych strojach odbyły się w przedszkolu, 28 września, w środę. Chodziło o to, aby maluchy uświadomiły sobie, że są również dzieci chore i potrafiły wzbudzić wobec nich empatię. Maluchy brały udział w  grach i zajęciach sportowych.

– Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek – relacjonuje Danuta Frysiak.

– Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz że warto pomagać innym.

Pedagodzy zorganizowali zbiórkę na rzecz Fundacji, do puszek trafiło 1186,64 zł.

– Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za każdą „symboliczną złotówkę” – podkreśla dyr. przedszkola.

-Wierzymy, że dobre uczynki wracają z podwójną mocą – dodaje

fot.: arch. PP nr 3

Komenatrze

Polecamy!

CZOŁOWE ZDERZENIE DWÓCH OSOBÓWEK

W poniedziałek (28 listopada) w godzinach porannych doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi w miejscowości Ciosny pod...

GROŹNA KOLIZJA W WIELUNIU. KOBIETA NIE USTĄPIŁA PRZEJAZDU

Dziś (wtorek, 29 listopada) ok. godz. 8. w Wieluniu, na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z drogą krajową nr 45 doszło do kolizji trzech samochodów -...

SARNA WYBIEGŁA NA DROGĘ. 18-LATEK UDERZYŁ W DRZEWO

Policjanci z komisariatu w Osjakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Konopnicy. 18-latek kierujący renault clio, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał...

ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM CZTERECH SAMOCHODÓW

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, w poniedziałek, 28 listopada, po godz. 15:30. Na ulicy Leśników Polskich w Łasku, zderzyły się trzy osobówki...

W RAMACH AKCJI „TRZEŹWOŚĆ” PRZEBADALI 563 KIEROWCÓW

Dzisiejszego poranka policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali w ramach akcji "Trzeźwość" aż 563 kierujących. W wyniku kontroli policjanci wykluczyli z ruchu drogowego trzech kierowców,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ