Strona główna Wieluń CHARYTATYWNE PIŻAMOWE PARTY

CHARYTATYWNE PIŻAMOWE PARTY

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu włączyło się w ogólnopolską akcję charytatywną ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Chodzi o wsparcie dzieci z chorobą nowotworową.

Jak podaje dyr. PP nr 3 w Wieluniu, Danuta Frysiak, na pomysł całej akcji wpadli rodzice chorych onkologicznie maluchów, którzy całymi miesiącami musieli przebywać w szpitalu wraz ze swymi pociechami. Stworzyli Fundację „Gdy liczy się czas”, aby wspierać innych opiekunów i dzieci w podobnej sytuacji. Atrybutem charytatywnej akcji stają się piżamy.

– Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie –  relacjonuje dyrektorka.

– Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Niezwykłe zajęcia w nocnych strojach odbyły się w przedszkolu, 28 września, w środę. Chodziło o to, aby maluchy uświadomiły sobie, że są również dzieci chore i potrafiły wzbudzić wobec nich empatię. Maluchy brały udział w  grach i zajęciach sportowych.

– Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek – relacjonuje Danuta Frysiak.

– Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz że warto pomagać innym.

Pedagodzy zorganizowali zbiórkę na rzecz Fundacji, do puszek trafiło 1186,64 zł.

– Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za każdą „symboliczną złotówkę” – podkreśla dyr. przedszkola.

-Wierzymy, że dobre uczynki wracają z podwójną mocą – dodaje

fot.: arch. PP nr 3

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ