Strona główna Osjaków CHCE, BY POWSTAŁA ŚCIEŻKA ROWEROWA

CHCE, BY POWSTAŁA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Roman Wróbel jest radnym gminy Osjaków, mieszka w Drobnicach. W ostatnich wyborach samorządowych poparło go 57 osób. Startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Marczak. Miał dwie kontrkandydatki, Anna Mizera-Łoś otrzymała 54 głosy, a Anna Drab 51.

– Namówili mnie mieszkańcy – tak o rozpoczęciu kariery samorządowej i starcie w wyborach mówi Roman Wróbel z Drobnic, radny Osjakowa. Kadencja, która rozpoczęła się w 2018 r. jest pierwszą, podczas której sprawuje mandat. Jak sam zaznacza, decyzji czy w kolejnych wyborach wystartuje, jeszcze nie podjął.

– Ta kadencja jest długa, a wybory dopiero na wiosnę przyszłego roku, zobaczymy, co na to mieszkańcy i czy popierają moją kandydaturę, uważam, że na ostateczne postanowienia w tej kwestii mam jeszcze czas – komentuje radny

Roman Wróbel przyznaje, że są kwestie które go zaskoczyły, jeśli chodzi o pracę w radzie.

– Nie chciałbym nikogo obrazić, ale sądzę, że niektórzy moi koledzy są mało aktywni, społeczeństwo obdarzyło ich mandatem, a oni słabo reprezentują mieszkańców, mimo że decydowali się na kandydowania i ubiegali o mandat – dzieli się swoimi spostrzeżeniami radny z Drobnic.

Wróbel angażuje się w inicjatywy lokalne z pełnym oddaniem. 13 listopada ubiegłego roku odsłonięto obelisk ku pamięci por. Ignacego Batora, cichociemnego, pochodzącego z Drobnic, żołnierza, który zginął podczas powstania warszawskiego. To radny Roman Wróbel miał spory udział w upamiętnieniu dawnego mieszkańca, choć sam zaznacza, że specjalnego upodobania do historii wcale nie czuje.

– O postaci Ignacego Batora dowiedziałem się przez przypadek – wspomina.

– Moja wychowawczyni ze szkoły podstawowej pełni funkcję wicedyrektorki i niedawno się spotkaliśmy. Wspominała wtedy, że kiedy ja zacząłem o nim mówić, sama zaczęła czytać na temat pana Ignacego Batora. Była zdziwiona, że taka znakomitość, a u nas nikt o niej nie wiedział.

Radny prywatnie jest szczęśliwym małżonkiem, ojcem dwóch dorosłych córek, o których mówi z dumą.

– Starsza jest mężatką, młodsza w tym roku kończy studia – podaje.

W wolnych chwilach Roman Wróbel zajmuje się hodowaniem gołębi pocztowych. Wraz z żoną lubi spędzać czas aktywnie, dużo spacerują, kiedy jest odpowiednia pogoda jeżdżą na rowerach.

Radny nie kryje, że teraz mocno skupia się nad kwestią budowy ścieżek rowerowych w Drobnicach.

– Mamy plany, jesteśmy na dobrej drodze, rozmawiamy– zapewnia.

– Akurat w tym tygodniu mieliśmy spotkanie ze starostą w sprawie ścieżki wzdłuż drogi powiatowej. Przystanek rowerowy już tam powstał, chcemy wybudować tam trakt. Również przez Drobnice chcemy zrobić ciąg pieszo-rowerowy, aby wzdłuż szkoły, do kościoła, przy ośrodku zdrowia, przy sklepach, powstały takie miejsca, gdzie mieszkańcy mogli by bezpiecznie się przemieszczać.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ