Strona główna Siemkowice "CICHY ZABÓJCA" ZBIERA SWOJE ŻNIWO. NIE ŻYJE DWÓCH MĘŻCZYZN

„CICHY ZABÓJCA” ZBIERA SWOJE ŻNIWO. NIE ŻYJE DWÓCH MĘŻCZYZN

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 28 grudnia, w Radoszewicach. W wyniku zaczadzenia zginęli 53- i 70-latek. Jak uważają mundurowi, tego nieszczęścia można było uniknąć.

Dwaj mężczyźni, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, zginęli przez pociąg do nikotyny.

– Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia przez niedopałek papierosa – podaje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie.

– W tym przypadku zabrakło przede wszystkim zdrowego rozsądku, właściwej wentylacji i wyposażenia pomieszczenia – dodaje.

Ciała mężczyzn, w jednym z domów w Radoszewicach, odkryła rodzina jednego z nich.

Czad nie ma zapachu ani smaku, nie powoduje też podrażnienia oczu, dlatego nazywany jest cichym zabójcą. Do jego wykrywania służą specjalne detektory. Co roku strażacy namawiają, aby mieszkańcy się w nie zaopatrywali.

– W zależności od stężenia czad może powodować zawroty i ból głowy, utratę przytomności, a nawet śmierć – przypomina rzeczniczka pajęczańskich mundurowych.

– Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować dbając o szczelność instalacji kominowej, zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczeń oraz poprzez zainstalowanie czujnika tlenku węgla.

Mieszkańcy domów czy mieszkań, którzy korzystają z takich źródeł ognia jak piec gazowy z otwartą komorą spalania, kuchenka węglowa czy gazowa, powinni pamiętać o odpowiedniej wentylacji.

– Aby  zapewnić dopływ świeżego powietrza, należy uchylać okno, nie wolno zasłaniać kratek wentylacyjnych i otworów nawiewnych – ostrzega mł. asp. Mielczarek.

– Przy instalacji urządzeń i systemów grzewczych należy korzystać z usług wykwalifikowanego montera. Pamiętajmy o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to uchronić życie nasze i naszych bliskich – podkreśla policjantka.

grafika RCB

zdjęcie poglądowe/fot.: Magdalena Lizurej

 

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ