Strona główna Nowa brzeźnica CZAS UCIEKA A DZIECKO POTRZEBUJE JESZCZE 600 TYS. ZŁ

CZAS UCIEKA A DZIECKO POTRZEBUJE JESZCZE 600 TYS. ZŁ

Na łamach „Kulis…” nie raz opisywaliśmy historię Kubusia Szwagruka, chłopca, który urodził się z ciężką wadą serca. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej życie. Najpóźniej w sierpniu musi trafić do kliniki w USA. Wspominaliśmy o akcjach charytatywnych na jego rzecz. Mimo wysiłku wielu wolontariuszy do zebrania pozostało jeszcze prawie 600 tys. zł. A czas ucieka…

Przewidywany koszt leczenia dziecka to ok. 2 mln zł. Rodzice chłopca proszą o każdą złotówkę, która pozwoli uratować ich syna.

– Przed narodzinami synka (w drugim trymestrze ciąży) dowiedzieliśmy się o jego złożonej wadzie serca. Diagnoza brzmiała krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, nieprawidłowa zastawka dwudzielna oraz nadciśnienie płucne – mówiła na łamach naszej gazety (w marcu) Sonia Szwagruk, mama Kubusia.

10 marca ub. r. chłopiec miał założony implant Occlutech Atrial Flow Regular do przegrody międzyprzedsionkowej, w celu lepszego natlenienia krwi i tym samym całego organizmu.

– Myślałam, że dzięki temu implantowi Kuba wytrzyma, przykładowo do 10 roku życia i wtedy wszczepią mu sztuczną zastawkę. Niestety te wszystkie dotychczasowe zabiegi były niewystarczające, syn potrzebuje pilnej operacji –  podkreślała Szwagruk.

Lekarze w Polsce nie podejmą się ryzykownej operacji serca trzylatka, dlatego rodzice zaczęli szukać pomocy w zagranicznych klinikach. 1 maja otrzymali informację z  Boston Children’s Hospital, że specjaliści mają dla Kubusia dwie opcje operacji. Chcą jednak wcześniej w klinice zrobić cewnikowanie serca oraz rezonans magnetyczny, aby ocenić, która opcja będzie lepsza dla chorego chłopca.

Niestety ze względu na wiek Kubusia i szybko postępujące zmiany w sercu oraz płucach, operacja powinna odbyć się jak najszybciej.

– Z końcem sierpnia Kubuś musi być w USA. Jeśli do tego czasu nie zdążymy, postępujące zmiany spowodują, że nawet operacja już mu nie pomoże – apeluje mama.

Rodzice trzylatka nie są w stanie sami sfinansować wyjazdu i operacji, dlatego uruchomili zbiórkę i proszą o każdą złotówkę. Na rzecz chłopca odbyło się już wiele akcji charytatywnych, jednak nie udało się jeszcze uzbierać pełnej kwoty.

Katarzyna Cieślik

Wesprzeć dziecko można wpłacając środki tutaj: https://www.siepomaga.pl/kubus-szwagruk

fot.: arch. prywatne

fot.: arch. prywatne

 

Komenatrze

Polecamy!

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...

W OGNIU STANĄŁ KURNIK. ZAGROŻONE POŻAREM BYŁY SĄSIEDNIE ZABUDOWANIA

Dziś (piątek, 2 grudnia) ok. godz. 7:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w podkępińskich Smardzach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ