Strona główna Wieluń CZEKAJĄ ICH KOSMICZNE LEKCJE

CZEKAJĄ ICH KOSMICZNE LEKCJE

We wtorek, 23 maja, w II LO w Wieluniu została zorganizowana VI Powiatowa Konferencja Ekologiczna połączona z Międzynarodowym Dniem Astronomii. Wydarzenie było dobrą okazją do otwarcia pracowni AstroLab oraz rozstrzygnięcia konkursów z wiedzy astronomicznej i fotograficznego.

– Myślę, że ta dzisiejsza konferencja zaszczepi w was troszeczkę takiego powera do tego, abyście nieodkryte przestworza naszego globu odkrywali na nowo, a jest jeszcze wiele rzeczy przed wami do odkrycia – otworzył VI Powiatową Konferencję Ekologiczną Marek Kieler, starosta wieluński.

Wtorkowa uroczystość rozpoczęła się od spotkania (online) z Karolem Wójcickim, prezenterem telewizyjnym i autorem bloga ,,Z głową w gwiazdach”.  Następnie dokonano rozstrzygnięcia konkursów z wiedzy astronomicznej pn. ,,Uwolnij gwiazdę” oraz konkursu fotograficznego ,,Gwiazdy w dłoniach”. Zaproszeni goście, uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli również w otwarciu pracowni AstroLab.

– Pracownia, którą będziemy otwierać otrzymała dofinansowanie, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w kwocie 60 tys. zł – mówiła Renata Tatara, dyrektorka II LO w Wieluniu.

– Zakupiliśmy pomocy dydaktycznych za ponad 34 tys. zł, w tym teleskop z całym oprzyrządowaniem, sprzęt komputerowy, ławki.

Koszt całkowity zadania wynosi 66 tys. zł. W pracowni prowadzone będą zajęcia tematyczne w ramach modułów: „Kosmiczne lekcje”,  ,,WebQuest” – Jeśli nie na ziemi, to gdzie?  i ,,AstroSzkoła”.

– Pracownia wykonana jest w sposób oryginalny i bardzo ciekawy, tworzy właśnie kosmiczny klimat i zachęca uczniów do dalszej pracy, będzie przyjemnie się uczyć  i również pracować – przyznała Monika Płóciennik, nauczycielka geografii w II LO w Wieluniu i opiekunka nowej pracowni.

– Zamysłem stworzenia pracowni było jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, którą tutaj mamy. Wszystko, co tutaj widzimy, jest pomocą dydaktyczną. Nad naszymi głowami na przykład znajduje się plansza dydaktyczna, ukazująca układ słoneczny. Niezwykle przydatna na lekcjach geografii, fizyki.

Krótki wykład pt.: ,,Jak się to ma do astronomii” zaprezentował też Grzegorz Spodzieja, nauczyciel fizyki w II LO w Wieluniu, pod którego okiem, na zakończenie wydarzenia, odbyły się plenerowe obserwacje nieba z wykorzystaniem teleskopu.

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ