Strona główna Czastary CZTERY KOLIZJE, ALE NA SZCZĘŚCIE BEZ POSZKODOWANYCH

CZTERY KOLIZJE, ALE NA SZCZĘŚCIE BEZ POSZKODOWANYCH

W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach. Doprowadziły do nich niedostowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa czy jazda pod wpływem alkoholu. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. 
Do pierwszej kolizji doszło 3 lutego, przed godziną 11:00, na trasie S8 w Tyblach. 44-letnia mieszkanka Obornik Śląskich, kierując samochodem marki Kia Seed, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, najechała na skarpę rowu. Samochód został uszkodzony. Kobietę ukarano mandatem oraz zatrzymano dowód rejestracyjny.
Tego samego dnia po godzinie 15:00 w miejscowości Dobrydział, przy ul. Świętego Rocha, 39-letnia mieszkanka Wieruszowa, kierująca fordem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.
– Doprowadziła do zdarzenia z prawidłowo poruszającym się citroenem, kierowanym przez mieszkankę gminy Bolesławiec – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.
– W tym przypadku sprawca również został ukarany mandatem karnym, dodatkowo został zatrzymany dowód rejestracyjny od citroena z uwagi na uszkodzenia pojazdu.
W sobotę 4 lutego, po godzinie 12:00, w Walichnowach przy ul. Szkolnej doszło do kolejnej kolizji drogowej.
– Kierujący skodą, 20-latek z Bytomia podczas cofania uderzył w pojazd marki Citroen, którym kierowała 29-letnia mieszkanka gminy Sokolniki – relacjonuje asp. Siemicki.
Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena oraz ukarali 20-latka mandatem.
W Józefowie 5 lutego, po godzinie 11:00, mężczyzna wjechał w bramę wjazdową do posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. Jak ustalili policjanci, 66-letni mieszkaniec gminy Czastary, kierując oplem astrą, stracił panowanie nad pojazdem , uderzył w skrzydło bramy wjazdowej, a potem w zaparkowane BMW.
– Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,8 promila. Policjanci zatrzymali już amatorowi jazdy na podwójnym gazie prawo jazdy – mówi rzecznik wieruszowskich mundurowych.
– Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Oprócz wysokiej grzywny, grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

fot.: KPP Wieruszów

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ