Strona główna Wiadomości CZTERY TONY NIELEGALNEGO WĘGLA. W MIESZKANIU MIAŁ TAKŻE NARKOTYKI!

CZTERY TONY NIELEGALNEGO WĘGLA. W MIESZKANIU MIAŁ TAKŻE NARKOTYKI!

Handel węglem stał się złotym interesem – nic dziwnego, że coraz częściej w proceder ten angażują się przestępcy. 43-latek na terenie wynajętej posesji ukrywał blisko cztery tony nielegalnego urobku węglowego oraz posiadał profesjonalną kruszarkę do węgla.

Do przeszukania posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu doszło w środę – 19 października. Mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych ukrywał profesjonalną kruszarkę do węgla oraz 340 worków jutowych – a w nich 3948 kg urobku węglowego. W mieszkaniu podejrzanego ujawniono również spore ilości narkotyków w postaci marihuany, metaamfetaminy oraz tabletek MDMA.

Funkcjonariusze będą prowadzić postępowanie karne, podczas którego wyjaśni się, jak mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego urobku oraz czy nie sprzedawał go. Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem – komentuje kom. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

43-latek usłyszał na razie dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy posiadania substancji psychotropowych oraz odurzających, a drugi paserstwa. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

fot. KMP Wałbrzych
fot. KMP Wałbrzych

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZNALAZŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ