Strona główna Mokrsko CZY DOTKNĘŁA NAS ŚMIERĆ KRÓLOWEJ ELŻBIETY II? ZAPYTALIŚMY O TO MIESZKAŃCÓW REGIONU

CZY DOTKNĘŁA NAS ŚMIERĆ KRÓLOWEJ ELŻBIETY II? ZAPYTALIŚMY O TO MIESZKAŃCÓW REGIONU

Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, nie żyje. Zmarła w czwartek, 8 września. Była najdłużej panującą brytyjską królową w historii (drugą najdłużej panującą głową monarchii na świecie. W poniedziałek, 19 września, na uroczystości pogrzebowe zostały zaproszone głowy niemal wszystkich krajów. Jak jej śmierć odbierają mieszkańcy naszego regionu?

Józef Dwornicki z Słupska uważa, że na pewno śmierć królowej bardziej przeżywają Anglicy, którzy ją bardzo szanowali i poważali.

– Tam jest trochę inna kultura. Ludzie bardziej szanują rządzących swoim krajem. Nie będziemy się czarować, że u nas jest podobnie, bo nie jest – mówi Dwornicki i dodaje, że odejście Elżbiety II w Polsce niewiele zmieni i szybko zostanie zapomniane.

Olek Józala z Wielunia jest przekonany, że ani w Polsce, ani na świecie nic się specjalnego nie zmieni.

– Koronują nowego króla i tyle. Miała ciepłą posadę i sobie żyła. Teraz Wielka Brytania jest odrębnym krajem, wyszli z Unii Europejskiej. Uważam, że śmierć królowej nic nie zmieni.

Sławomir Kubiak, mieszkaniec Wielunia, zastanawia się jak będzie się sprawował nowy król Karol III.

– Na pewno królowa Elżbieta II była osobą, którą znał i podziwiał cały świat – zaznacza Kubiak.

– Wiadomo, że po uroczystościach pogrzebowych temat się wyciszy, a świat pójdzie w swoją stronę. Mamy teraz ważniejszy temat, konflikt za wschodnią granicą – podsumowuje.

Z mieszkańcami regionu, o śmierci królowej i jej konsekwencjach, rozmawiał Michał Borczyk.

 

 

 

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ