Strona główna Wieluń CZYTELNIK: JAKO POLAK, JAKO PATRIOTA, WSTYDZIŁBYM SIĘ COŚ TAKIEGO WYWIESIĆ

CZYTELNIK: JAKO POLAK, JAKO PATRIOTA, WSTYDZIŁBYM SIĘ COŚ TAKIEGO WYWIESIĆ

W piątek, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z form uczczenia tego święta jest umieszczenie flagi państwowej m. in. na budynkach, które są siedzibami urzędowymi, czy domach. W rocznicę odzyskania niepodległości Wieluń też udekorowany został flagami narodowymi. Ale pan Rafał, mieszkaniec tego miasta, który przypadkowo, jeszcze przed wywieszeniem, zobaczył flagi na ręku jednego z pracowników, odczuł zażenowanie. – One nie były białe, a szare – mówił nam podczas rozmowy telefonicznej. – Jako Polak, jako patriota, wstydziłbym się coś takiego wywiesić.

Jak jechałem dzisiaj do pracy, koło ratusza zaczęto rozwieszać flagi – relacjonuje pan Rafał (nazwisko znane redakcji). – I nie zwróciłbym na nie uwagi, gdyby nie to, że jeden z panów miał na ręce kilka flag i wtedy najbardziej rzucało się w oczy to, że one są po prostu brudne, nie były białe, tylko szare. Pan z Urzędu Miasta powiedział mi, że oni je prali i, że on ma na to rachunek. Uważam, że flagi powinny być dobrze wyprane, wręcz wyszorowane, aby rzeczywiście miały nasze barwy narodowe, a nie wyglądały jak ścierka od podłogi. Jestem zażenowany tym, że Urząd Miasta potrafił wywiesić coś takiego na Narodowe Święto Niepodległości. Mnie jest wstyd za Wieluń.

Radosław Urbaniak, kierownik biura burmistrza Pawła Okrasy, poinformował, że flagi rozwieszane były przez firmę Lumen na zlecenie urzędu.

– Są one po wypraniu – wyjaśnia. – Nawet pół godziny temu rozmawiałem o tym z jedną z osób i wiem, że były odebrane z pralni. To nie jest tak, że ktoś zostawił brudne flagi i ich nie wyprał, one po prostu tak już wyglądają po praniu. I na przykład te, które teraz widzę z okna ratusza, są okej. Ja nie robię objazdu przez całe miasto i nie sprawdzam każdej flagi, jak wygląda. Natomiast przekażę firmie, która je wieszała, żeby ewentualnie przejrzała i może się jeszcze coś uda wymienić. Może rzeczywiście zdarzają się pojedyncze sztuki, które nie są idealnie białe tylko lekko przyszarzałe.

To nie pierwszy problem z flagami, jaki mają ludzie Pawła Okrasy. Przypomnijmy, że w 2019 roku na placu Legionów wciągnięto na maszt zamiast flagi Niemiec, flagę Belgii.

Podpis zdjęć: 1/ Tak wygląda flaga narodowa wywieszona na kiosku lotto w pobliżu Muzeum Ziemi Wieluńskiej

2/ i 3/ Tak wyglądają flagi narodowe wywieszone na pl. Legionów

Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ