Strona główna Pajęczno DACHOWANIE OSOBÓWKI I PIJANY KIEROWCA

DACHOWANIE OSOBÓWKI I PIJANY KIEROWCA

Miniony weekend był pracowity dla pajęczańskich policjantów. W Tuszynie doszło do groźnego dachowania opla corsy, a w Pajęcznie mundurowi wyeliminowali z ruchu pijanego kierującego, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania nieodpowiedzialnego, 30-letniego kierowcy volvo doszło w godzinach wieczornych, 17 grudnia,  w Pajęcznie na ul. Targowej.

– Mężczyzna celowo wprowadzał w poślizg auto, swoją jazdę kontynuował w sposób skrajnie niebezpieczny dla innych uczestników drogi – relacjonuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Charakter jazdy, uszkodzenia pojazdu wzbudziły, jak się okazało słuszne spostrzeżenia pajęczańskich policjantów ,,patrolówki”. Mężczyzna bowiem kierował pojazdem, mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz 30-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz oraz wysoka grzywna.

Dzień wcześniej natomiast, 16 grudnia, w Tuszynie, również wieczorem,  doszło do groźnego dachowania opla corsy. 30-letni mieszkaniec Radomska nie dostosował prędkości do bardzo trudnych warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował nim w przydrożnym rowie. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

– Apelujemy o ostrożność i rozsądek. Nasze odpowiedzialne zachowanie ma zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo na drodze i w jej pobliżu – przypomina Mielczarek.

fot.: KPP Pajęczno

fot.: KPP Pajęczno

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ