Strona główna Strzelce Wielkie Dołożą do powiatowej drogi

Dołożą do powiatowej drogi


Dołożą do powiatowej drogi


Radni gminy Strzelce Wielkie jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu dotacji powiatowi pajęczańskiemu. W tegorocznym budżecie zabezpieczono środki na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Zamoście-Kolonia.
Rada powiatu pajęczańskiego podczas sesji 13 sierpnia wydzieliła w budżecie kwotę w wysokości 250 tys. zł na zadanie pn. ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 3515E Siedlec- Wistka-Strzelce Wielkie – Wiewiec na odcinku w miejscowości Zamoście-Kolonia’’. Przekazanie pieniędzy na remont tej drogi było też punktem obrad na ostatniej sesji, 19 sierpnia, rady gminy Strzelce Wielkie.

Radna Ewelina Pukacz dziękowała w imieniu mieszkańców Zamoście-Kolonia za podjęcie uchwały ws. udzielenia dotacji powiatowi pajęczańskiemu
 • Zwracam się do rady z apelem, żeby uwzględnić tę zmianę i podjąć uchwałę, którą w trybie przyspieszonym udało się wypracować i uzyskać w efekcie co prawda autopoprawką, ale skuteczną, bo powiat przekazał na tą inwestycję 250 tys. zł – mówił Marek Jednak, wójt gminy Strzelce Wielkie.
 • Chcę tylko nadmienić, że to inicjatywa wspólna i myślę, że nam wszystkim tu obecnym leży na sercu, żeby inwestycje drogowe miały miejsce na terenie naszej gminy. Podkreślam, że wysiłek jest wspólny i na pewno podziękowania należą się również zarządowi starostwa, które podjęło się i wysłuchało naszych problemów, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziemy mogli doprowadzić do remontu drogi w miejscowości Zamoście-Kolonia.
 • Mieszkańcy oczekiwali na pewno na remont tej drogi, po której w większości przemieszczają się nasze dzieci, młodzież do szkół, osoby do pracy w strefie przemysłowej w Radomsku, więc jest to jak najbardziej słuszna decyzja starostwa – wtórował Eugeniusz Kowalski, przewodniczący rady gminy Strzelce Wielkie.
 • Od początku kadencji zabezpieczaliśmy jakieś środki w budżecie na ten cel, czekając na to, aż powiat przystąpi do realizacji tego zadania, moment się pojawił i myślę, że żaden z radnych nie będzie przeciwny i podejmiemy tę uchwałę.
  W głosowaniu wzięło udział 12 radnych i wszyscy byli za udzieleniem pomocy finansowej dla powiatu pajęczańskiego. Gmina Strzelce Wielkie w swojej kasie zabezpieczyła środki do wysokości 250 tys. zł.
 • Chciałabym serdecznie podziękować radzie w swoim imieniu, jak i również mieszkańców Zamoście-Kolonia, i myślę też użytkowników tej drogi, że podjęła jednogłośnie tę uchwałę, co świadczy, że nikt nie ma zastrzeżeń do stanu i jakości tej drogi – podkreślała radna Ewelina Pukacz.
 • Ten odcinek znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Na niespełna kilometrze jest prawie 40 zabudowań, z czego dwa stanowią firmy magazynowe, gdzie przyjeżdżają dość duże tiry, czasami nawet z dwiema naczepami. Niedaleko znajduje się też kopalnia, więc ruch ciężarówek jest wzmożony. Dlatego jeszcze raz chcę podziękować również radnemu powiatowemu (zwróciła się do Leszki Wagi, obecnego na sesji – przyp. red.) i całemu zarządowi, że w tak trudnym czasie, jakim jest stan epidemii i wiadomo, jak to wszystko wygląda w kwestiach finansowych jest szansa, że ta inwestycja może być wykonana jeszcze w tym roku.
  Pukacz wspomniała jeszcze, że po ostatnich ulewach ponownie doszło do zalania w miejscowości Pomiary. Dzięki m.in. szybkiej reakcji radnego Wagi na ten problem w przyszłym roku mają zostać wykonane przepusty.
 • Dziękuję za podziękowania, jeżeli widzicie jakieś problemy, sytuacje to proszę je zgłaszać, żebyśmy mogli je usuwać, a też poruszam się po terenie i zawsze je zauważam – odniósł się radny powiatu pajęczańskiego, który także zaznaczał konieczność remontu drogi nr 3515E.
  Podziękowania za przygotowanie w błyskawicznym tempie uchwały, zabezpieczenie środków i porozumienie z powiatem przekazał również wójt. Nietypowe wyrazy wdzięczności trafiły natomiast do radnej Pukacz.
 • Chciałbym podziękować pani radnej Ewelinie Pukacz, że tak skutecznie pomija mnie we wszystkich podziękowaniach ze swojej strony, jakby właściwie mnie tu nie było, a wspominałem już na komisji, że to jest gra zespołowa, to co tutaj czynimy i wyciągam rękę, bo chcę żeby było inaczej – zapewniał włodarz.
  Radna odrzekła, że okazywanie wdzięczności działa w dwie strony. Wymianę zdań stonował przewodniczący Kowalski, który utwierdzał wójta, że współpraca z całą rada układa się dobrze.
 • Ja bym chciał, żeby tak było, jestem optymistą i nie pozostanę w bierności, żeby ta wspólna gra była, bo tylko takie działanie przynosi oczekiwany skutek – kontynuował Jednak.
 • Osobiście byłem wzywany do skutków po ostatnich ulewach, porobiłem zdjęcia, wyciągnąłem rękę do pani radnej z Pomiar, chciałem jechać do powiatu z tymi sprawami, ale moja ręka znów została odrzucona. Moje dokonania są niedoceniane, będzie to jednak działało jeszcze bardziej motywująco do większej pracy i większego wysiłku, żeby być zawsze tam, gdzie jest potrzeba na terenie naszej gminy.
 • Może to pominąłem, ale wójt cały czas kontaktuje się ze mną w tych sprawach, rozmawiamy, tematy znamy od poprzedniej kadencji, różne rzeczy i sytuacje przechodziliśmy zawsze dochodziliśmy do wspólnego języka i wspólnych decyzji – kończył dyskusję Leszek Waga.
 • Nawet w zalaniu Pomiar kontaktowaliśmy się z wójtem, mówię obiektywnie i cenię sobie współpracę z wójtem, bo jak nie będzie tej współpracy to prawda jest taka, że nic nie zrobimy.
  Katarzyna Cieślik
  fot.: Katarzyna Cieślik

Komentarze
Poprzedni artykułJak to było 610 lat temu
Następny artykułZamknięty do odwołania

Polecamy!

POTRĄCENIE KOBIETY Z DZIECKIEM

Dziś wieczorem (24 października) w Wieruszowie na ul. Wrocławskiej doszło do wypadku. Kobieta z dzieckiem została potrącona przez samochód. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala....

NALEŚNIKI TRUSKAWKOWE poleca Sonja Sobczak z Wielunia

składniki na ciasto: 2 szklanki mąki tortowej 1 szklanka mleka 2% 1 szklanka wody mineralnej 3 jajka 4 łyżki oleju roślinnego 1 łyżka cukru ...

ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

50-latek z powiatu sieradzkiego został zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o zabicie żony oraz usiłowanie zabójstwa znajomego. Do tragedii doszło w mieszkaniu małżonków w...

Pasowani na pełnoprawnych uczniów podstawówki

W czwartek, 21 października, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie świętowała przyjęcie do uczniowskiego grona nowego narybku. Urządzono bowiem uroczystość ślubowania uczniów klas...

Z prawdziwym pożarem też sobie poradzą

15 października strażacy z Ożarowa przeprowadzili manewry na terenie parku i zabytkowego dworku. Druhowie sprawdzali swoją gotowość na wypadek wystąpienia różnych zagrożeń. Przećwiczono alarmowanie jednostki...
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ