Strona główna Strzelce Wielkie Dołożą do powiatowej drogi

Dołożą do powiatowej drogi


Dołożą do powiatowej drogi


Radni gminy Strzelce Wielkie jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu dotacji powiatowi pajęczańskiemu. W tegorocznym budżecie zabezpieczono środki na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Zamoście-Kolonia.
Rada powiatu pajęczańskiego podczas sesji 13 sierpnia wydzieliła w budżecie kwotę w wysokości 250 tys. zł na zadanie pn. ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 3515E Siedlec- Wistka-Strzelce Wielkie – Wiewiec na odcinku w miejscowości Zamoście-Kolonia’’. Przekazanie pieniędzy na remont tej drogi było też punktem obrad na ostatniej sesji, 19 sierpnia, rady gminy Strzelce Wielkie.

Radna Ewelina Pukacz dziękowała w imieniu mieszkańców Zamoście-Kolonia za podjęcie uchwały ws. udzielenia dotacji powiatowi pajęczańskiemu
 • Zwracam się do rady z apelem, żeby uwzględnić tę zmianę i podjąć uchwałę, którą w trybie przyspieszonym udało się wypracować i uzyskać w efekcie co prawda autopoprawką, ale skuteczną, bo powiat przekazał na tą inwestycję 250 tys. zł – mówił Marek Jednak, wójt gminy Strzelce Wielkie.
 • Chcę tylko nadmienić, że to inicjatywa wspólna i myślę, że nam wszystkim tu obecnym leży na sercu, żeby inwestycje drogowe miały miejsce na terenie naszej gminy. Podkreślam, że wysiłek jest wspólny i na pewno podziękowania należą się również zarządowi starostwa, które podjęło się i wysłuchało naszych problemów, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziemy mogli doprowadzić do remontu drogi w miejscowości Zamoście-Kolonia.
 • Mieszkańcy oczekiwali na pewno na remont tej drogi, po której w większości przemieszczają się nasze dzieci, młodzież do szkół, osoby do pracy w strefie przemysłowej w Radomsku, więc jest to jak najbardziej słuszna decyzja starostwa – wtórował Eugeniusz Kowalski, przewodniczący rady gminy Strzelce Wielkie.
 • Od początku kadencji zabezpieczaliśmy jakieś środki w budżecie na ten cel, czekając na to, aż powiat przystąpi do realizacji tego zadania, moment się pojawił i myślę, że żaden z radnych nie będzie przeciwny i podejmiemy tę uchwałę.
  W głosowaniu wzięło udział 12 radnych i wszyscy byli za udzieleniem pomocy finansowej dla powiatu pajęczańskiego. Gmina Strzelce Wielkie w swojej kasie zabezpieczyła środki do wysokości 250 tys. zł.
 • Chciałabym serdecznie podziękować radzie w swoim imieniu, jak i również mieszkańców Zamoście-Kolonia, i myślę też użytkowników tej drogi, że podjęła jednogłośnie tę uchwałę, co świadczy, że nikt nie ma zastrzeżeń do stanu i jakości tej drogi – podkreślała radna Ewelina Pukacz.
 • Ten odcinek znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Na niespełna kilometrze jest prawie 40 zabudowań, z czego dwa stanowią firmy magazynowe, gdzie przyjeżdżają dość duże tiry, czasami nawet z dwiema naczepami. Niedaleko znajduje się też kopalnia, więc ruch ciężarówek jest wzmożony. Dlatego jeszcze raz chcę podziękować również radnemu powiatowemu (zwróciła się do Leszki Wagi, obecnego na sesji – przyp. red.) i całemu zarządowi, że w tak trudnym czasie, jakim jest stan epidemii i wiadomo, jak to wszystko wygląda w kwestiach finansowych jest szansa, że ta inwestycja może być wykonana jeszcze w tym roku.
  Pukacz wspomniała jeszcze, że po ostatnich ulewach ponownie doszło do zalania w miejscowości Pomiary. Dzięki m.in. szybkiej reakcji radnego Wagi na ten problem w przyszłym roku mają zostać wykonane przepusty.
 • Dziękuję za podziękowania, jeżeli widzicie jakieś problemy, sytuacje to proszę je zgłaszać, żebyśmy mogli je usuwać, a też poruszam się po terenie i zawsze je zauważam – odniósł się radny powiatu pajęczańskiego, który także zaznaczał konieczność remontu drogi nr 3515E.
  Podziękowania za przygotowanie w błyskawicznym tempie uchwały, zabezpieczenie środków i porozumienie z powiatem przekazał również wójt. Nietypowe wyrazy wdzięczności trafiły natomiast do radnej Pukacz.
 • Chciałbym podziękować pani radnej Ewelinie Pukacz, że tak skutecznie pomija mnie we wszystkich podziękowaniach ze swojej strony, jakby właściwie mnie tu nie było, a wspominałem już na komisji, że to jest gra zespołowa, to co tutaj czynimy i wyciągam rękę, bo chcę żeby było inaczej – zapewniał włodarz.
  Radna odrzekła, że okazywanie wdzięczności działa w dwie strony. Wymianę zdań stonował przewodniczący Kowalski, który utwierdzał wójta, że współpraca z całą rada układa się dobrze.
 • Ja bym chciał, żeby tak było, jestem optymistą i nie pozostanę w bierności, żeby ta wspólna gra była, bo tylko takie działanie przynosi oczekiwany skutek – kontynuował Jednak.
 • Osobiście byłem wzywany do skutków po ostatnich ulewach, porobiłem zdjęcia, wyciągnąłem rękę do pani radnej z Pomiar, chciałem jechać do powiatu z tymi sprawami, ale moja ręka znów została odrzucona. Moje dokonania są niedoceniane, będzie to jednak działało jeszcze bardziej motywująco do większej pracy i większego wysiłku, żeby być zawsze tam, gdzie jest potrzeba na terenie naszej gminy.
 • Może to pominąłem, ale wójt cały czas kontaktuje się ze mną w tych sprawach, rozmawiamy, tematy znamy od poprzedniej kadencji, różne rzeczy i sytuacje przechodziliśmy zawsze dochodziliśmy do wspólnego języka i wspólnych decyzji – kończył dyskusję Leszek Waga.
 • Nawet w zalaniu Pomiar kontaktowaliśmy się z wójtem, mówię obiektywnie i cenię sobie współpracę z wójtem, bo jak nie będzie tej współpracy to prawda jest taka, że nic nie zrobimy.
  Katarzyna Cieślik
  fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze
Poprzedni artykułJak to było 610 lat temu
Następny artykułZamknięty do odwołania

Polecamy!

SIATKARSKIE ŚWIĘTO W PAJĘCZNIE

Siatkówka na najwyższym krajowym poziomie zawita w ten weekend do Pajęczna. W sobotę 8 października w hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej zmierzą się zespoły...

OGIEŃ POJAWIŁ SIĘ NA PODDASZU. STRATY TO OK. 60 TYS. ZŁ

30 strażaków walczyło z pożarem poddasza w domu jednorodzinnym w Bieniądzicach pod Wieluniem. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Do zdarzenia doszło w piątek, 30...

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ