Strona główna Wieluń DRUŻYNA UBIEGŁOROCZNYCH MISTRZÓW MUSIAŁA ODDAĆ PUCHAR

DRUŻYNA UBIEGŁOROCZNYCH MISTRZÓW MUSIAŁA ODDAĆ PUCHAR

W sobotę, na wieluńskim Orliku po raz IX z inicjatywy wieluńskiego radnego Wojciecha Psui został rozegrany charytatywny turniej piłki nożnej. Walka toczyła się o Puchar Czerwonej Kropelki, który ostatecznie powędrował do zespołu Cesarz Meble Nieruchomości.

– W tym roku gramy dla honorowych dawców krwi przy oddziale PCK w Wieluniu – podkreślał organizator wydarzenia, Wojciech Psuja.

– Cieszę się, że dzięki naszemu turniejowi możemy wypromować akcję krwiodawstwa, jednocześnie w trakcie imprezy obecny jest krwiobus i mieszkańcy mogą oddawać honorowo ten drogocenny płyn – dodawał.

Walka o puchar toczyła się wśród ośmiu zespołów, jednym z nich był obrońca tytuły i triumfator czterech turniejów, team Wieltonu.  Zawodnikom tej drużyny nie udało się jednak nawet dojść do finału. O pierwsze miejsce walczyły zespoły Yes We Can i Cesarz Meble Nieruchomości. Wygrała ta ostatnia drużyna.

Członkowie ekip udział w imprezie traktowali bardziej jako formę rozrywki i jak podkreślał Psuja rywalizacja odbyła się w sympatycznej, rodzinnej atmosferze.

– Zawsze sobie robimy nadzieję na wygraną, choć to turniej charytatywny, to w głowie siedzi rywalizacja i jest nadzieja na zwycięstwo, liczy się jednak przede wszystkim dobra zabawa – przyznał Filip Zawadzki kapitan Odlewni Silum.

W trakcie turnieju udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. Zarejestrowały się 32 osoby, jednak tylko 25 z nich mogło oddać drogocenny płyn.

Komenatrze

Polecamy!

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ