Strona główna Sokolniki DWAJ PIJANI ZA KIEROWNICĄ. JEDEN ZNISZCZYŁ CZTERY SAMOCHODY, DRUGI SPOWODOWAŁ WYPADEK

DWAJ PIJANI ZA KIEROWNICĄ. JEDEN ZNISZCZYŁ CZTERY SAMOCHODY, DRUGI SPOWODOWAŁ WYPADEK

Wieruszowscy policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do jakich doszło we wtorek, 16 maja, w Wieruszowie i Nowym Ochędzynie. W obu przypadkach kierowcy byli na „podwójnym gazie”. Już stracili oni uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 14. na ulicy Mikołaja Kopernika w Wieruszowie.

– Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym hyundaiem, jadąc od ulicy Warszawskiej, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, najechał na zaparkowane pojazdy – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. – Uszkodzeniu uległy cztery samochody osobowe, w których nie było żadnych osób.

Jak się okazało, kierowcą hyundaia był 63-letni mężczyzna. Twierdził, że nie wie, jak do tego doszło. Alkomat policyjny wykazał u niego ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Tego samego dnia, po godz. 21., mundurowi skierowani zostali do wypadku, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 482 w Nowym Ochędzynie.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, wynika, że 49-letni mężczyzna, kierując osobowym oplem, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do zderzenia z mercedesem – wyjaśnia Piotr Siemicki.

Oplem jechały też inne osoby w wieku 20 i 31 lat, a w mercedesie był jeszcze 3-latek. Wszyscy oni, w wyniku obrażeń ciała, zabrani zostali do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało u niego prawie promil alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy hyundaia i opla to mieszkańcy powiatu wieruszowskiego.

Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie (wszystkie)

 

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ