Strona główna Wieruszów DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy 41-latka. Ten, dzień później, również został zatrzymany, gdy prowadził po alkoholu. Obaj wydmuchali po ponad 2,5 promila.

Do pierwszego z incydentów doszło w sobotę, 28 stycznia. Po południu na styl jazdy kierowcy Volkswagen Touarega zwrócili uwagę dwaj mieszkańcy powiatu wieruszowskiego.

– Sposób jazdy kierującego autem wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

– Jechał „slalomem” od lewej do prawej krawędzi jezdni, a pojazdy, jadące z przeciwka, musiały zjeżdżać na pobocze. W miejscowości Józefów kierujący volkswagenem zatrzymał pojazd i postanowił zamienić się miejscami z 41-letnim pasażerem. Wszystko to działo się na oczach zgłaszających, którzy przekazali tę informację mundurowym.

Funkcjonariusze, przybyli na miejsce, zbadali stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec gminy Sokolniki ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło, iż został wobec niego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem, pomimo zakazu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dzień później, w niezbyt miłych okolicznościach, mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjneg,o spotkali 41-letniego pasażera Touarega. Zatrzymali go do kontroli, kiedy jechał Fiatem.

– Mężczyzna kierował pojazdem bez ważnego badania technicznego, oraz nie posiadał uprawnień do kierowania – podaje asp. Siemicki.

Badanie trzeźwości pokazało, że jechał na podwójnym gazie. Również miał ponad 2,5 promila alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie  w stanie nietrzeźwości.

– Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańców powiatu wieruszowskiego – chwali rzecznik wieruszowskich mundurowych.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

fot.: KPP w Wieruszowie (zdjęcie poglądowe)

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ