Strona główna Pajęczno DYREKTORKA JUŻ SIĘ PAKUJE

DYREKTORKA JUŻ SIĘ PAKUJE

Agnieszka Kubot-Krawczyk niebawem nie będzie dyrektorem SP ZOZ w Pajęcznie. Zrezygnowała, a zarząd powiatu podjął w tej sprawie stosowną uchwałę. Na znalezienie nowego szefa szpitala, władze powiatu mają czas do końca maja.

Szpital w Pajęcznie jest w trakcie realizacji dużej inwestycji. Chodzi bowiem o rozbudowę, na którą powiat pozyskał kilka milionów złotych. W tym kontekście nie jest to dobry czas na zmianę dyrektora. Uważa tak także szef zarządu Powiatu Pajęczańskiego.

– Nie podała dlaczego taką decyzję podjęła – mówi Zbigniew Gajęcki, starosta pajęczański.

– No, ale skoro pani dyrektor nie ma woli współpracy, no to trudno. Chociaż muszę powiedzieć, że mnie osobiście z panią dyrektor dobrze się współpracowało. Być może ma inny plan, może znalazła nowe miejsce pracy.

Okres wypowiedzenia wygasa z końcem maja. Teraz powiat musi ruszyć z procedurą konkursową.

– Została zobowiązana do wykorzystania pozostałego urlopu i cóż, jest szansa, że już w maju pojawi się nowy dyrektor.

Zbigniew Gajęcki w rozmowie z „Kulisami …” zapewnia, że sytuacja szpitala jest bardzo dobra. Podkreśla, że trwa przecież rozbudowa, a placówka ma dobrą kadrę lekarską i pielęgniarską. Przypomina, że w ostatnim czasie przeprowadzono niezbędne remonty, m.in. oddziału wewnętrznego i ZOL-u.

Ale podobnie jak inne szpitale w kraju, także i w tym pajęczańskim są problemy kadrowe. Placówka poszukuje właśnie nowego ordynatora interny.

– Na pewno problem kadrowy jest. Ale jeśli chodzi o ordynatora, to osoba, która obecnie pełni tę funkcję, rezygnuje z bycia szefem oddziału. Ale dalej będzie pracować, tylko już nie jako ordynator. Jednak z taką funkcją wiążą się dodatkowe obowiązki, związane z biurokracją. Nie wszyscy lekarze taki charakter pracy lubią – wyjaśnia starosta.

Jeśli chodzi o trwającą inwestycję, to szef powiatu zapewnia, że realizacja zadania jest bezpieczna. Gajęcki dementuje plotki, że braknie pieniędzy na wykonanie inwestycji.

– Nie ma takiego zagrożenia, że nam braknie środków – podsumowuje.

Przypominamy, że Agnieszka Kubot-Krawczyk objęła stanowisko dyrektora po odwołaniu z tej funkcji Adama Stachery, który jest dziś wiceburmistrzem Pajęczna. Wówczas zmiana szefa placówki wywołała „trzęsienie ziemi”. Lekarze złożyli wypowiedzenia, a nowa szefowa placówki została postawiona pod ścianą.

fot.: Magdalena Lizurej

KOMENTARZ SZEFOWEJ SZPITALA:

SPZOZ w Pajęcznie stał się przestrzenią dla niemoralnych rozgrywek politycznych

Rezygnację z pełnienia funkcji dyrektor SPZOZ w Pajęcznie złożono w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Pajęcznie 28 lutego 2023 roku. Stanowisko to pełniłam z pasją i zaangażowaniem od końca 2019 roku i z takim samym zaangażowaniem będę je pełnić do 31 maja 2023 roku, gdy kończy się okres mojego wypowiedzenia. Warto obiektywnie zaznaczyć, jak bardzo SPZOZ w Pajęcznie rozwinął się w tym wyjątkowo trudnym dla ochrony zdrowia okresie. Potwierdzają to m.in. liczne inwestycje, bardzo dobre efekty finansowe oraz ogólnopolskie nagrody, doceniające jakość zarządzania Szpitalem oraz Ośrodkami Zdrowia. Z drugiej strony, należy wspomnieć, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy SPZOZ w Pajęcznie stał się przestrzenią dla niemoralnych rozgrywek politycznych ze strony niektórych osób, które na każdym kroku atakowały wspólne dobro mieszkańców, jakim jest SPZOZ w Pajęcznie. Niestety, taka atmosfera zniechęca do pracy nawet najbardziej oddane osoby. Dlatego, nie mogąc tolerować takich standardów i uprawiania polityki na czymś tak bezcennym, jak zdrowie pacjentów, złożyłam rezygnację. O mojej decyzji poinformowałam także kadrę na bardzo szczerym i wzruszającym spotkaniu, gdzie spotkałam się ze zrozumieniem swojej decyzji. Każdy, kto pracuje w SPZOZ w Pajęcznie wie, ile serca włożyliśmy w rozwój naszego Szpitala i Ośrodków Zdrowia w ciągu ostatnich ponad trzech lat.

dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk, Dyrektor SPZOZ w Pajęcznie.

fot.: archiwum prywatne

 

Komenatrze

Polecamy!

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ