Strona główna Wieluń Dyrektorka wieluńskiego żłobka oskarżona o kradzieże

Dyrektorka wieluńskiego żłobka oskarżona o kradzieże

W grudniu informowaliśmy o 49-latce, która w jednej z wieluńskich drogerii miała uszczuplić mienie sklepu na ponad 600 zł. Policja podawała, że kobieta miała wielokrotnie kraść, korzystając z kasy samoobsługowej, poprzez pomijanie przy skanowaniu części artykułów. Okazało się, że chodzi o dyrektorkę wieluńskiego żłobka, Anetę Jaskułę (wyraziła zgodę na użycie nazwiska). Ta przyznaje się tylko do tego, że 17 grudnia nie nabiła na kasę jednego z produktów.

– 49-latka kradła w drogerii kosmetyki i artykuły higieniczne- informowała st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Jej łupem padł towar o łącznej wartości ponad 600 złotych. Podczas jednej z kradzieży została ujęta przez ochronę sklepu i przekazana policjantom. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka podawała, że 17 grudnia dyżurny wieluńskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż w jednej z drogerii na terenie Wielunia została ujęta kobieta, która ukradła kosmetyki. Podczas skanowania produktów jeden z nich miała od razu anulować z paragonu, jednak go spakowała.

– Nie zdążyła opuścić sklepu gdyż została ujęta przez czujnego pracownika ochrony, który natychmiast o zdarzeniu powiadomił policję – opisywała zajście rzeczniczka.

– Okazało się, że kobieta w tym sklepie kradła już wcześniej, rozpoznał ją pracownik ochrony. Jak ustalili mundurowi 49-latka w okresie od lipca do 17 grudnia 2021 roku wielokrotnie pojawiała się w sklepie i korzystając z kasy samoobsługowej sama decydowała za który towar zapłaci, a który ukradnie – podawała policjantka.

Mundurowi zatrzymali 49-latkę, która okazała się być dyrektorką Miejskiego Żłobka w Wieluniu.

– Usłyszała już zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informowała rzeczniczka wieluńskich policjantów jeszcze w grudniu.

 

Aneta Jaskuła przyznaje, że nie zeskanowała jednego z artykułów, jednocześnie podaje, że treść zeznań, które złożyła bezpośrednio po zajściu, wynikała z ogromnego zdenerwowania.

Dyrektorka ma sporo do stracenia, ponieważ w przypadku wyroku skazującego, utraci status niekaralności i nie będzie mogła dłużej kierować wieluńską placówką.

Poniżej treść oświadczenia, które przekazała naszej redakcji.

„Okres związany z powstaniem a następnie funkcjonowaniem w rygorze Covidowym Miejskiego Żłobka w Wieluniu, był dla mnie bardzo wymagający. Pomimo tego, zarówno ja jak i cały personel dawaliśmy z siebie wszystko, aby dzieci i rodzice mieli zapewnione jak najlepsze warunki i jestem przekonana, że to się udało, a żłobek funkcjonuje naprawdę dobrze, co jest dla mnie najważniejsze.

Przez długi okres czasu funkcjonowałam w dużym stresie i w stanie wyczerpania nerwowego, co prawdopodobnie wpłynęło na moje zachowanie.

Prawdą jest, że nie nabiłam na kasę samoobsługową jednego z artykułów w drogerii, co zostało wychwycone przez jej pracownika. Pod wpływem stresu wywołanego tą sytuacją i przyjazdem policji złożyłam zeznania, które zostały później przedstawione w lokalnej prasie. Zapewniam, że jako osoba nie mająca nigdy żadnych problemów z prawem lub kontaktów z Policją znajdowałam się wtedy w stanie największego w moim dotychczasowym życiu zdenerwowania i napięcia emocjonalnego, a złożone wtedy przeze mnie zeznania były tego odzwierciedleniem.

Ze względu na dobro moich bliskich i współpracowników, którzy nie mają żadnego związku z zaistniałą sytuacją proszę wszystkich o wstrzymanie się z oceną mojego zachowania w tamtej trudnej sytuacji do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd, który stwierdzi moja winę lub jej brak.”

 

Komenatrze

Polecamy!

1,5 tys. za wyprzedzanie na pasach

Nowy taryfikator mandatów głęboko sięga do kieszeni kierowców, którzy nie stosują się do przepisów Kodeksu Drogowego. Nie inaczej jest na drogach powiatu wieluńskiego. W...

Ukradli auto, by przewieźć rowery

18- i 17-latek dokonali kradzieży osobowego samochodu. Auto ,,pożyczyli’’ od taty znajomego, a gdy już nie było im potrzebne, pozostawili na polnej drodze. Zgłoszenie o...

Park pojazdów wzbogacili o hybrydę

W czwartek, 13 stycznia, pod siedzibą wieluńskich policjantów, samorządowcy przekazali kluczki do nowego wozu funkcjonariuszy. Auto zostało nabyte dzięki funduszom trzech gmin, starostwa powiatowego...

Za pół promila 2,5 tys. zł

Od 1 stycznia 2022 roku nie tylko kierowcy pojazdów mechanicznych płacą wyższe mandaty. Surowsze kary zostały też wprowadzone m.in. dla nietrzeźwych rowerzystów. Przekonał się...

Jak zadbać o wzrok swojego dziecka?

Specjaliści z zakresu okulistyki i optometrii przestrzegali o epidemii krótkowzroczności u dzieci jeszcze przed startem pandemii COVID-19. Działo się tak, ze względu na coraz...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ