Strona główna Bez kategorii DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

Odpowiedzialna postawa obywatelska młodej kobiety doprowadziła do zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który pijany kierował renaultem scenikiem. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w Dzietrznikach, w gminie Pątnów. Jak ustalili mundurowi, 20-letnia kobieta, jadąc swoim citroenem, zwróciła uwagę na kierowcę renaulta.

– Mężczyzna niebezpiecznie włączył się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu, a następnie miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Kobieta podejrzewała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu i postanowiła pojechać za nim.

W pewnym momencie zatrzymał się on na parkingu przed sklepem w Dzietrznikach. 20-latka również się tam zatrzymała i podeszła do zaparkowanego samochodu. Podczas rozmowy wyczuła od 45-latka alkohol. Zadzwoniła pod numer alarmowy, aby mężczyzną zajął się policyjny patrol. Sama też uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Nierozsądny kierowca poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci dziękują 20-latce za obywatelską i godną naśladowania postawę. Przypominają również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy oddać w ręce Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

DWA ODDZIAŁY ZAMKNIĘTE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Na oddziale chorób wewnętrznych oraz na oddziale pediatrycznym w wieruszowskim szpitalu od 16 sierpnia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.  Został wprowadzony w związku z...

NAD RZEKĄ POJAWIŁY SIĘ PATROLE

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie sprawdzali, czy wypoczywający nad Wartą nie łamią przepisów. 18 sierpnia patrolowali wybrzeże. - W okresie letnim to nad...

32-LATKA ZBIERA NA LECZENIE ZA GRANICĄ

W niedzielę,  21 sierpnia, na Ranczo Zagata (w Grabarzach, w gm. Lipie, graniczącej z gm. Pątnów) odbędzie się piknik rodzinny na rzecz Pauliny Drab....

ZMARŁA JEDNA Z NAJSTARSZYCH KOBIET NA ŚWIECIE

Rano w piątek, 19 sierpnia, odeszła Tekla Juniewicz. Przeżyła 116 lat, 2 miesiące i 9 dni. Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. we...

DROGOWIEC WTARGNĄŁ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO

58-letni pracownik firmy, która wykonywała prace na węźle drogi ekspresowej S8 w okolicach Złoczewa w powiecie sieradzkim, doprowadził do kolizji. Na szczęście nic poważnego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ