Strona główna Bez kategorii DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

Odpowiedzialna postawa obywatelska młodej kobiety doprowadziła do zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który pijany kierował renaultem scenikiem. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w Dzietrznikach, w gminie Pątnów. Jak ustalili mundurowi, 20-letnia kobieta, jadąc swoim citroenem, zwróciła uwagę na kierowcę renaulta.

– Mężczyzna niebezpiecznie włączył się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu, a następnie miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Kobieta podejrzewała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu i postanowiła pojechać za nim.

W pewnym momencie zatrzymał się on na parkingu przed sklepem w Dzietrznikach. 20-latka również się tam zatrzymała i podeszła do zaparkowanego samochodu. Podczas rozmowy wyczuła od 45-latka alkohol. Zadzwoniła pod numer alarmowy, aby mężczyzną zajął się policyjny patrol. Sama też uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Nierozsądny kierowca poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci dziękują 20-latce za obywatelską i godną naśladowania postawę. Przypominają również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy oddać w ręce Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...

W OGNIU STANĄŁ KURNIK. ZAGROŻONE POŻAREM BYŁY SĄSIEDNIE ZABUDOWANIA

Dziś (piątek, 2 grudnia) ok. godz. 7:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w podkępińskich Smardzach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ