Strona główna Bez kategorii DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

DZIĘKI CZUJNOŚCI 20-LATKI, NIETRZEŹWY NIE POJECHAŁ DALEJ

Odpowiedzialna postawa obywatelska młodej kobiety doprowadziła do zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który pijany kierował renaultem scenikiem. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w Dzietrznikach, w gminie Pątnów. Jak ustalili mundurowi, 20-letnia kobieta, jadąc swoim citroenem, zwróciła uwagę na kierowcę renaulta.

– Mężczyzna niebezpiecznie włączył się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu, a następnie miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Kobieta podejrzewała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu i postanowiła pojechać za nim.

W pewnym momencie zatrzymał się on na parkingu przed sklepem w Dzietrznikach. 20-latka również się tam zatrzymała i podeszła do zaparkowanego samochodu. Podczas rozmowy wyczuła od 45-latka alkohol. Zadzwoniła pod numer alarmowy, aby mężczyzną zajął się policyjny patrol. Sama też uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Nierozsądny kierowca poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci dziękują 20-latce za obywatelską i godną naśladowania postawę. Przypominają również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy oddać w ręce Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ