Strona główna Ostrówek Fizjoterapeuci od zadań specjalnych

Fizjoterapeuci od zadań specjalnych

Natalia i Michał Szewczyk od najmłodszych lat wiedzieli, jaki zawód będą wykonywać. W grudniu ub. r. otworzyli prywatny gabinet fizjoterapeutyczny. Stacja FIZJO Regeneracja w Ostrówku pomaga pacjentom w walce z bólami pleców, głowy, ze wszelkimi urazami, ale też m.in. w odpowiedni sposób zajmie się bliznami pooperacyjnymi.

Natalia Roden-Szewczyk i Michał Szewczyk są z wykształcenia fizjoterapeutami – studia magisterskie skończyli w Opolu.

– U mnie historia z fizjoterapią zaczęła się już w podstawówce. Moja mama śmieje się, że zawsze wszystkich masowałam i mówiłam, że taka będzie moja przyszła praca – wspomina Natalia Roden-Szewczyk.

Też już od młodych lat wiedziałem, co chce robić w życiu. Mój tata także jest fizjoterapeutą, więc było mi trochę łatwiej podpatrzeć pewne rzeczy i ogólnie podobało mi się to zajęcie  – mówi Michał Szewczyk.

– Najfajniejsze w tej pracy jest to, że można i da się pomóc ludziom, niejednokrotnie w dużych cierpieniach, jak i schorzeniach, które sprawiają trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Zanim małżeństwo otworzyło swoją działalność, zdobywało doświadczenie w różnych placówkach. Gabinet Stacja FIZJO Regeneracja ruszył w grudniu ub.r. Standardowymi problemami, z jakimi zgłaszają się pacjenci są bóle pleców i stawów, stany po skręceniach, zwichnięciach, czy przeciążeniach.

– Mało kto wie, że tak naprawdę po każdej operacji i zabiegu powinniśmy, a wręcz musimy skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty! Dzięki temu dostaniemy pełen instruktaż, jakie po zabiegu zachować środki ostrożności, jak zdrowo wrócić do codziennej aktywności,  dbać o okolice pooperacyjną, jakie objawy powinny nas niepokoić i, co z nimi zrobić. Samo miejsce zabiegu oraz blizna to również obszary do sprawdzenia i być może terapii. Radzić możemy sobie również z mniej oczywistymi dolegliwościami, jak bóle i zawroty głowy, nerwobóle w klatce piersiowej, czy ból przewlekły, który dokucza nam już latami – opowiada właścicielka gabinetu w Ostrówku.

– Zakres naszych usług jest bardzo szeroki. Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy z danym problemem powinien się zgłosić do fizjoterapeuty, to może skonsultować się z nami telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

– Dużą rolę w naszej pracy odgrywa też współpraca z lekarzami, mocny nacisk zawsze stawiamy na diagnostykę i zasięgamy zdania u różnych specjalistów – dodaje mąż Natalii.

W gabinecie Szewczyków praktykowana jest szeroko pojęta terapia manualna, czyli połączenie masażu, mobilizacji, manipulacji oraz technik narzędziowych. Sposób pracy zawsze dobierany jest do aktualnego stanu pacjenta. Sformułowanie terapia narzędziowa nie powinno straszyć. Chodzi o to, że zamiast swoich rąk, terapeuta wykorzystuje odpowiednie narzędzia, są to np. piny, katy, bańki chińskie lub igły. Dzięki nim można opracować trudno dostępne miejsca i pomóc nawet najbardziej ,,opornym” pacjentom.

Natalia obecnie dokształca się w kierunku uroginekologii, czyli pracy z  problemami typowo kobiecymi, tj. bóle w czasie ciąży, jak i po, nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki oraz stosunki, obniżenia narządów rodnych oraz stany i blizny po operacjach ginekologicznych.

Gabinet jest czynny od poniedziałku do soboty, wizyty dostosowane są do możliwości i czasu pacjenta. Stacja FIZJO Regeneracja mieści się w Ostrówku 152, kontakt do Michała: 518 418 455 i Natalii: 575 781 794.

fot.: archiwum prywatne

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ