Strona główna Ostrówek Fizjoterapeuci od zadań specjalnych

Fizjoterapeuci od zadań specjalnych

Natalia i Michał Szewczyk od najmłodszych lat wiedzieli, jaki zawód będą wykonywać. W grudniu ub. r. otworzyli prywatny gabinet fizjoterapeutyczny. Stacja FIZJO Regeneracja w Ostrówku pomaga pacjentom w walce z bólami pleców, głowy, ze wszelkimi urazami, ale też m.in. w odpowiedni sposób zajmie się bliznami pooperacyjnymi.

Natalia Roden-Szewczyk i Michał Szewczyk są z wykształcenia fizjoterapeutami – studia magisterskie skończyli w Opolu.

– U mnie historia z fizjoterapią zaczęła się już w podstawówce. Moja mama śmieje się, że zawsze wszystkich masowałam i mówiłam, że taka będzie moja przyszła praca – wspomina Natalia Roden-Szewczyk.

Też już od młodych lat wiedziałem, co chce robić w życiu. Mój tata także jest fizjoterapeutą, więc było mi trochę łatwiej podpatrzeć pewne rzeczy i ogólnie podobało mi się to zajęcie  – mówi Michał Szewczyk.

– Najfajniejsze w tej pracy jest to, że można i da się pomóc ludziom, niejednokrotnie w dużych cierpieniach, jak i schorzeniach, które sprawiają trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Zanim małżeństwo otworzyło swoją działalność, zdobywało doświadczenie w różnych placówkach. Gabinet Stacja FIZJO Regeneracja ruszył w grudniu ub.r. Standardowymi problemami, z jakimi zgłaszają się pacjenci są bóle pleców i stawów, stany po skręceniach, zwichnięciach, czy przeciążeniach.

– Mało kto wie, że tak naprawdę po każdej operacji i zabiegu powinniśmy, a wręcz musimy skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty! Dzięki temu dostaniemy pełen instruktaż, jakie po zabiegu zachować środki ostrożności, jak zdrowo wrócić do codziennej aktywności,  dbać o okolice pooperacyjną, jakie objawy powinny nas niepokoić i, co z nimi zrobić. Samo miejsce zabiegu oraz blizna to również obszary do sprawdzenia i być może terapii. Radzić możemy sobie również z mniej oczywistymi dolegliwościami, jak bóle i zawroty głowy, nerwobóle w klatce piersiowej, czy ból przewlekły, który dokucza nam już latami – opowiada właścicielka gabinetu w Ostrówku.

– Zakres naszych usług jest bardzo szeroki. Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy z danym problemem powinien się zgłosić do fizjoterapeuty, to może skonsultować się z nami telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

– Dużą rolę w naszej pracy odgrywa też współpraca z lekarzami, mocny nacisk zawsze stawiamy na diagnostykę i zasięgamy zdania u różnych specjalistów – dodaje mąż Natalii.

W gabinecie Szewczyków praktykowana jest szeroko pojęta terapia manualna, czyli połączenie masażu, mobilizacji, manipulacji oraz technik narzędziowych. Sposób pracy zawsze dobierany jest do aktualnego stanu pacjenta. Sformułowanie terapia narzędziowa nie powinno straszyć. Chodzi o to, że zamiast swoich rąk, terapeuta wykorzystuje odpowiednie narzędzia, są to np. piny, katy, bańki chińskie lub igły. Dzięki nim można opracować trudno dostępne miejsca i pomóc nawet najbardziej ,,opornym” pacjentom.

Natalia obecnie dokształca się w kierunku uroginekologii, czyli pracy z  problemami typowo kobiecymi, tj. bóle w czasie ciąży, jak i po, nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki oraz stosunki, obniżenia narządów rodnych oraz stany i blizny po operacjach ginekologicznych.

Gabinet jest czynny od poniedziałku do soboty, wizyty dostosowane są do możliwości i czasu pacjenta. Stacja FIZJO Regeneracja mieści się w Ostrówku 152, kontakt do Michała: 518 418 455 i Natalii: 575 781 794.

fot.: archiwum prywatne

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ