Strona główna Pajęczno FUNKCJONARIUSZ Z PAJĘCZNA LAUREATEM NAGRODY "POLICJANT, KTÓRY URATOWAŁ ŻYCIE LUDZKIE".

FUNKCJONARIUSZ Z PAJĘCZNA LAUREATEM NAGRODY „POLICJANT, KTÓRY URATOWAŁ ŻYCIE LUDZKIE”.

Tuż przed świętami miał miejsce XXII finał konkursu „Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2022”, w którym laureatem został policjant z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Mł. asp. Piotr Retke trzymał wyróżnienie w kategorii najlepszego policjanta, który uratował życie ludzkie.

Aby zostać wyróżnionym w tym konkursie trzeba było przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się wykonywaniem swoich zadań z dużym zaangażowaniem, ale również działać na rzecz społeczeństwa.

Pajęczański policjant mł. asp. Piotr Retke spośród laureatów otrzymał nagrodę w kategorii policjant, który uratował życie ludzkie. To wyróżnienie związane jest z interwencją z 6 października 2022 roku, podczas której policjanci odnaleźli 72-letniego mężczyznę, który zaginął w lesie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało ( link interwencji w pliku poniżej ).

Za przeprowadzoną interwencję na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka wpłynęły pisemne oraz osobiste podziękowania od najbliższej rodziny odnalezionego mężczyzny. Usłyszeliśmy liczne słowa wdzięczności skierowane dla policjanta dowodzącego interwencją mł. asp. Piotra Retke.

Mł. asp. Piotr Retke, służbę w Policji pełni  od 15 lat w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego do dziś. Ponadto jest Nietatowym Członkiem Zespołu Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz dowódcą drużyny Nieetatowego Pododdziału Policji. Zdobyte doświadczenia zawodowe, umiejętności, wiedzę zawsze z chęcią i profesjonalnie przekazuje młodym policjantom będącym w służbie przygotowawczej. Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Już nie raz udowodnił wychodząc na służbę, że idzie służyć drugiemu człowiekowi.

Wyróżnione grono laureatów różnych kategorii odebrało wiele życzeń i gratulacji. Wszyscy stanowią wzór do naśladowania.

O sukcesie policjanta z pajęczańskiej komendy, traktuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa KPP w Pajęcznie

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ