Strona główna Wieruszów ILU ZDECYDUJE SIĘ UBRAĆ W POLICYJNY MUNDUR?

ILU ZDECYDUJE SIĘ UBRAĆ W POLICYJNY MUNDUR?

Aspirant Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie i Weronika Moska z zespołu wspomagającego tej Komendy, spotkali się z maturzystami. Poinformowali ich m. in., jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w Policji.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Jego głównym tematem były sprawy dotyczące rekrutacji do służby w Policji. Prowadzący mówili, jakie dokumenty należy przygotować oraz gdzie i kiedy je dostarczyć.

– Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała również informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz o programie „Dzielnicowy bliżej nas” – relacjonuje asp. Piotr Siemicki. – Na spotkaniu nie zabrakło też informacji na temat cyberzagrożeń występujących w sieci internetowych.

Oprócz tego, prowadzący zwrócili uwagę młodzieży na zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających oraz na to, czym jest przemoc. I jak zawsze na takich spotkaniach, tłumaczyli zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i ważnej roli, jaką pełnią, szczególnie w tym okresie, elementy odblaskowe.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne „Zostań policjantem”.

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ