Strona główna Rząśnia INWESTYCJE MAJĄ ZACHĘCIĆ DO SPORTU

INWESTYCJE MAJĄ ZACHĘCIĆ DO SPORTU

W czerwcu ma ruszyć realizacja zadania pod nazwą ,,Rozwój infrastruktury sportowej gminy Rząśnia poprzez remont hali sportowej wraz z zapleczem w Rząśni oraz utworzenie miejsca sportowo-rekreacyjnego w Stróży”.

Na remont hali sportowej wraz z zapleczem w Rząśni (część budynku po zlikwidowanym gimnazjum) oraz budowę boiska sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu w Stróży (teren po dawnej szkole podstawowej) gmina Rząśnia pozyskała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 4 mln 950 tys. zł. Po rozstrzygnięciu przetargu wiadomo już, że koszt zadania w Rząśni wyniesie 4 mln 377 tys. zł, a w Stróży – 1 mln 551 tys. zł.

– Mam nadzieję, że bez żadnych przeszkód uda nam się tę inwestycję zrealizować, bo czeka nas wielkie wyzwanie – przyznaje Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia.

– W Rząśni to wymiana dachu, docieplenie, wymiana okien, poprawienie wizualnych rzeczy z zewnątrz, więc to wiąże się z tym, że musi być pogoda. Liczę, że nie będzie dodatkowych trudności. Jestem optymistycznie nastawiony, ponieważ mam nadzieję, że te dwie inwestycje zachęcą mieszkańców naszej gminy do większej aktywności ruchowej.

– Jeśli chodzi o Stróżę, będzie boisko dla młodzieży, alejki, miejsce odpoczynku. Chcemy, żeby odwiedzali nas też z sąsiednich gmin i mogli miło spędzać czas w fajnym zakątku. W przypadku hali sportowej w Rząśni mam nadzieję, że będzie bardziej dostępna dla mieszkańców całej gminy, że zostanie wykorzystana na promowanie różnych form aktywności sportowej, np. fitnessu, tańca – dodaje włodarz.

Realizacja projektu ma się rozpocząć w czerwcu. Oznacza to kolejną ,,przeprowadzkę” gminnej biblioteki, która obecnie mieści się właśnie w części budynku po gimnazjum. Na czas remontu książnica zostanie zlokalizowana w obiekcie po dawnym urzędzie gminy, dokładnie w części GOPS-u.

– Być może uda się pozyskać środki na bibliotekę z prawdziwego zdarzenia. Programy na rewitalizację obiektów lada moment mają być ogłoszone i bacznie je śledzimy.  Chcielibyśmy zmodernizować centrum Rząśni wraz z tym starym budynkiem – podkreśla Tomasz Stolarczyk.

– Mam nadzieję, że mieszkańcy korzystający z biblioteki będą bardzo zadowoleni z warunków, które liczę, że w niedalekiej przyszłości stworzymy w książnicy – podsumowuje.

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ