Strona główna Wiadomości z regionu Jak przywieźli, tak leży

Jak przywieźli, tak leży

Pracownicy Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, 4 grudnia, przewieźli elementy  lodowiska. Na razie jednak nie ma szans na uruchomienie instalacji. Nie pozwala na to… pogoda.

Jak informuje Jacek Raszewski, kierownik WOSIR-u, aby lodowisko rozłożyć, powierzchnia musi być równa, a w tej chwili znajdują się tam grudki zmrożonego śniegu. Teraz monterzy muszą zaczekać, aż śnieg stopnieje.  W ostatnich latach na początku grudnia nie było opadów śniegu, dlatego tegoroczna aura zaskoczyła.

Wielunianie mają zazwyczaj niewiele czasu, aby nacieszyć się lodowiskiem. Dwa lata temu było zbyt ciepło, a w ubiegłym roku korzystanie z takiej formy rekreacji uniemożliwiła pandemia.

– Musimy poczekać, aż warunki pogodowe się poprawią, aby lodowisko rozłożyć – podaje Raszewski.

– Muszą być warunki, aby ludzie mogli pracować.

Kierownik twierdzi, że zazwyczaj starano się uruchomić lodowisko na Boże Narodzenie, nie gwarantuje jednak, że w tym roku się to uda. Od momentu rozłożenia do uzyskania odpowiedniej tafli potrzeba co najmniej trzech dni. Przy mniej sprzyjającej aurze nawet pięciu. Czasami istnieje konieczność, aby pracownicy przychodzili na nocne dyżury i lali kolejne warstwy wody.

Szef WOSIR-u zdaje sobie sprawę, iż często wieluńskie lodowisko jest porównywane z wieruszowskim. Zaznacza jednak, że tam stoi zadaszony obiekt, latem służący jako tor wrotkarski. Tymczasem ślizgawka w Wieluniu jest rozstawiana na parkingu.

– Nie mamy dachu, więc jesteśmy uzależnieni od pogody – finalizuje.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ